fbpx

Британські традиції та звичаї

Суспільство 10:23, 27.07, 2022

У цій статті ми познайомимо вас із традиціями англійців та ключовими словами, які супроводжують описані події.

Інтерес до культури різних країн дає безліч переваг, а саме ви маєте змогу збагачуватися культурно, полегшити собі інтеграцію в суспільство, якщо ви маєте намір емігрувати, а також покращити свої пізнання англійської мови за допомогою вивчення нових слів, ідіом, сталих виразів і лексики.

3,353 British Flag Banner Stock Photos, Pictures & Royalty-Free Images -  iStock

Pancake Day (Масляниця)

Pancake Day, також називають у Великобританії «Масляним вівторком» (Shrove Tuesday). Масляниця починається перед Великим постом (Lent), який триває 40 днів, тому перед його початком, у Попільню середу (Ash Wednesday), усі, хто належить до православної релігії, сповідалися, тому назва «масляна» моє староанглійське походження ‘shrive’, що означає «зізнаватися в гріхах».

Якщо вам потрібно вивчити англійську мову віддалено, запишіться на онлайн курси англійської мови в освітній центр Cambridge.ua!

Перед постом люди докладали зусиль, щоб приготувати щось із залишків продуктів. Як правило, це були яйця, молоко та масло. Усі ці інгредієнти чудово підходили для приготування млинців, залишалося додати трохи борошна й цукру – і вуаля, страва готова.

Традиція готувати млинці на Shrove Tuesday передавалася із покоління в покоління та переросла в національне свято, тому в цей час у Великобританії влаштовують перегони зі млинцями на сковороді. За дистанцію 400 метрів потрібно перевернути млинець хоча б декілька разів.

Також у Великобританії є ритуал, за допомогою якого в Попільну середу дорослі намагаються спокусити дітей солодощами, щоб відмовити постувати 40 днів.

Крім того, на честь Масляного вівторка в англійців є вислів ‘a moveable feast’, який означає, що день якоїсь події не є фіксованим. Цей вислів народився, тому що дата Великодньої неділі (Easter Sunday) не є постійною.

Guy Fawkes Night (Ніч Гая Фокса)

Guy Fawkes Night має ще назву Bonfire Night і святкується у Великобританії п’ятого листопада на честь провалу Порохової змови (Gunpowder Plot) упродовж чотирьох століть.

Це день став історичним через невдачу католицьких бунтарів вбити короля Якова І, підірвавши Парламент Великобританії (Houses of Parliament). Це мала бути помста за репресії щодо католиків. Підрив так і не відбувся через зраду (treason) одного зі змовників, який попередив правлячу верхівку про змову (plot). Гай Фокс мав бути тим, то підірве (blow up) бочки з порохом (gunpowder), що містилася в підвалі будівлі, але напередодні його арештували і згодом стратили.

Пізніше п’яте листопада стало національним днем подяки, яке вперше святкували 1606 року. Сьогодні День Гая Фокса не обходиться без феєрверків (fireworks), які символізують порохові бочки, а також опудал на ім’я ‘guy’, яких кидають потім у багаття (bonfires). Крім цього, у переддень святкування охоронці проводять церемоніальний обшук парламентської будівлі на наявність вибухонебезпечних речовин.

Poppy Day (День маку)

День маку (Poppy Day або Remembrance Day) — це день вшанування пам’яті (commemoration) загиблих у Першій світовій війні. За традицією (tradition) усі британці прикріплюють квітку маку до одягу, який є символом (a symbol) надії на мирне майбутнє та вдячності тим, хто був на обороні миру та добра.

Зародження звичаю почалося з історії на західному фронті під час Першої Світової війни, коли на понівеченій боями депресивній землі виросли багряні маки. Вражений цим видовищем, канадський лікар написав вірш «На полях Фландрії».

Проникшись віршем, американська науковиця почала проводити кампанію, щоб зробити мак символом пам’яті. Ініціативу підхопили Великобританія, Канада й Австралія.

Згодом штучні маки почали продавати у Великобританії, щоб за допомогою вторгованих коштів підтримати ветеранів та сиріт житлом і роботою. Благодійна акція ‘Makov Appeal’ зібрала понад 106 тисяч фунтів стерлінгів. У цей час Джордж Хаусон заснував фабрику, на якій виробляли маки. Усі робочі місця були віддані переважно ветеранам та інвалідам. Підприємство працює й дотепер.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: