fbpx

Британський бізнесмен волонтерить у Франківську і розповідає світові про війну в Україні

Суспільство 19:15, 11.04, 2022

Британський бізнесмен Домінік Сакакіні майже тиждень жив у Івано-Франківську. Упродовж цього часу у прямому етері на своїй Facebook-сторінці чоловік висвітлював роботу місцевих волонтерських штабів, щоб спонукати якомога більше людей допомагати Україні.

Домінік Сакакіні розповідає, почув про війну в Україні з новин та вирішив приїхати сюди, щоб побачити на власні очі боротьбу українців та розповісти про це якомога більшій аудиторії.

“Я уявляю, як солдат прощається зі своєю дружиною та дітьми й не знає, коли зможе побачити їх знову. Також я уявляю, що люди їдуть за кордон, не знаючи, чи зможуть повернутися. Для мене це — надзвичайно важливо. Я хочу побачити те, що відбувається в Україні, й донести до людей в Англії, щоб ми змогли допомагати вам”, — пояснює Домінік.

Чоловік розповідає, в Івано-Франківську він відвідав пункт допомоги у драмтеатрі, спілкувався з вимушеними переселенцями, побачив, як працює дитяча лікарня. Проте найбільше часу Домінік проводить у волонтерському штабі, який організували місцеві підприємці.

Британський бізнесмен волонтерить у Франківську і розповідає світові про війну в Україні 1

“Волонтери — супер, вони — неймовірні. Якщо ви не маєте що робити, ідіть волонтерити. Ви повинні волонтерити й робити щось — чи ви молоді, чи старі. Мій знайомий волонтер сказав мені: “У нас армія — не з 300 тисяч солдатів, у нас є 40 мільйонів людей, які борються за цю країну”. Якщо ми використовуватимемо соціальні мережі й будемо поширювати новини у світ – то ця армія налічуватиме 400 мільйонів і більше”, — каже Домінік.

Франківець Олег Швець розповідає, про те, що Домінік їде в Україну, дізнався від своєї знайомої. Тоді ж він вирішив зустріти його та показати роботу волонтерського штабу, якому і сам допомагає.

“Людям в Англії не показують окремі історії, а кажуть: там — бої в Маріуполі чи деінде. Для них це — як кіно — дуже далеко. Людина йде в супермаркеті, висить табличка: “Можете жертвувати на допомогу Україні” і номер рахунку. Хтось вірить, а хтось не довіряє. А коли він приїхав сюди й побачив це наживо, знімав першу тривогу вночі, у нього — “квадратні” очі. У нього є певне коло друзів у Англії, більше тисячі людей переглядають його етери. І йому вірять, бо він це переживає”, — говорить Олег Швець.

Домінік також допомагає сортувати та вантажити гуманітарний вантаж у хабі. За словами волонтера Юрія Чабана, їжу, ліки, засоби гігієни, одяг та інші речі привозять сюди місцеві жителі.

Звідси усе відправляють на передову, а також віддають вимушеним переселенцям. Юрій Чабан каже, за п’ять днів волонтери вже звикли, що їхню роботу Домінік транслює у прямому етері, та сподіваються, що така співпраця матиме добрий результат.

“Він це фільмує, і ми знаємо, що люди дивляться, іноземці дивляться і бачать, що ми боремося, що ми працюємо, що ми допомагаємо армії, переселенцям і сподіваємося на їхню підтримку”, — розповідає Юрій.

Домінік каже, продовжить розповідати про війну в Україні й після повернення додому.

“Я хочу “робити шум”, підіймати це питання. Я хочу розповідати про все людям, які мене слухають. Я хочу розповідати на телебаченні, для газет, політикам та говорити з кожною людиною у світі про те, що відбувається в Україні. Я хочу розповідати про ваш біль. Я хочу поширювати вашу силу. Я хочу поширювати новини про вашу боротьбу”, — каже чоловік.

На Івано-Франківщині Домініку на прапорі України місцеві волонтери залишили побажання та слова подяки.

Британський бізнесмен волонтерить у Франківську і розповідає світові про війну в Україні 2

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: