fbpx

Бурштинський енергоострів планують приєднати до ОЕС України під час ізольованого режиму, – Укренерго

Суспільство 11:33, 11.07, 2021
НА ФОТО: Бурштинська ТЕС

Планується, що торгова зона «Острів Бурштинської ТЕС» буде відокремлена від енергосистеми Європи (ENTSO-E) та приєднана до Об’єднаної енергосистеми України під час проходження ізольованого режиму роботи взимку 2021 – 2022 та влітку 2022 р. в рамках процесу інтеграції в ENTSO-E; таким чином тестування буде проходити вся енергосистема України.

Про це під час Українсько-Словацького форуму «Інтеграція українських та європейських ринків» повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький, повідомляє ExPro Consulting.

«Цікавий факт: коли ми будемо проходити ізольований режим, ми плануємо приєднати Острів Бурштинської ТЕС назад до енергосистеми України», – сказав він.

Після синхронізації через підстанцію «Мукачеве» у Закарпатській області будуть проходити транзитні перетоки між сусідніми європейськими країнами. Також Кудрицький зазначив, що проєкт синхронізації має дуже важливе ринкове значення для регіонів, які входять до складу Острова Бурштинської ТЕС (Івано-Франківська, Закарпатська та частина Львівської областей).

«Сьогодні ми бачимо дуже великий розрив в цінах між Островом Бурштинської ТЕС і рештою України. Якби наша енергосистема вже була синхронізована з європейською, цього Острова Бурштинської ТЕС фізично б не існувало і будь-який український споживач (і на Закарпатті, і на Вінниччині, і на Хмельниччині) мав би доступ до єдиного вільного ринку», – додав керівник Укренерго.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: