fbpx

Чат-бот “Медсестра Іванка” розкаже, на що витрачають гроші лікарні Івано-Франківщини

Суспільство 15:16, 25.11, 2020
НА ФОТО: unsplash.com

Чат-бот інформує про тендери і кількість витрачених бюджетних коштів, виділених на боротьбу з COVID-19.

Відтепер перевірити, які медичні засоби закупило будь-яке місто чи село Івано-Франківщини, можна через чат-бот “Медсестра Іванка”. Його запустила громадська організація «Антикорупційний штаб». Мета чат-боту –– допомагати українцям виявляти корупцію в медичних закладах. 

“Щодня лікарні витрачають мільйони гривень на медичні товари і послуги для боротьби з COVID-19. Часто ці кошти витрачаються неефективно, або ж хворі не отримують безкоштовного лікування, за яке держава вже заплатила. Тому якщо лікарі стверджують, що в медзакладі немає необхідних ліків чи масок, –– кожен може перевірити цю інформацію через чат-бот і поскаржитися на корупцію”, –– каже виконавчий директор ГО “Антикорупційний штаб” Сергій Миткалик.

як витрачають гроші лікарні Франківщини

Так, найбільше витратив Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф –– 56 млн грн. Найдорожчою ж закупівлею виявилися 19 реанімобілів типу В за 19,6 млн грн. Всього на боротьбу з COVID-19 область витратила 360 млн грн (дані Prozorro).

«Медсестра Іванка» дає змогу:

  • підписатися на будь-яку лікарню та отримувати оновлення щодо її закупівель;
  • залишити скаргу або повідомлення про корупцію в медичному закладі;
  • переглянути статистику захворюваності у будь-якому куточку України;
  • дізнатися про товари, які закуповують лікарні України, та їхні ціни;
  • ознайомитися з іншими діджитал-сервісами ГО “Антикорупційний штаб”.

Чат-бот оновлюється у режимі реального часу, охоплює всю Україну та є повністю безкоштовним.

Перевірити закупівлі своєї лікарні можна у Telegram: https://t.me/DoctorIvankaBot та Viber: viber://pa?chatURI=botdoctorivanka.

Довідково:  «Антикорупційний штаб» — громадська організація, створена у 2014 році. Вона розробляє цифрові інструменти для контролю прозорості та ефективності  роботи органів місцевої влади. Інструмент створено в рамках проєкту «Антикорупційні розслідування закупівель COVID-19 у 4 пілотних регіонах на основі інтерактивної карти», який виконує Антикорупційний штаб завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: