fbpx

Через борги споживачів Івано-Франківськводоекотехпром може припинити роботу

Суспільство 07:42, 17.04, 2020

КП “Івано-Франківськводоекотехпром” до кінця квітня через борги споживачів може припинити свою роботу.

Про це Суспільному розповів речник підприємства Володимир Шпег.

Нагадаємо, 17 березня набрав чинності закон щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусу, за яким українців звільнили від пені за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг до 1 липня 2020 року.

КП “Івано-Франківськводоекотехпром” зараз працює в карантинному режимі. Тому ліквідовують тільки аварійні ситуації. Заборгованість перед підприємством призвела до того, що зараз немає грошей, аби закупити паливно-мастильні матеріали, щоб заправити техніку і виїхати на ліквідацію пориву. Окрім того, частину працівників за власний кошт відправили у відпустки.

“Перед підприємством зараз стоїть така непроста задача: як вижити самому підприємству у період карантину? Проплати від цього зменшилися. Зменшилися настільки, що в нас уже йде питання про зупинку підприємства у зв’язку з тим, що немає оплат навіть не те що вже на заробітні плати. Скоро не буде оплати на закупівлю реагентів для очистки води. На сьогодні заборгованість перед водоканалом вже сягає більш як 50 млн гривень. За попередній місяць ми зібрали тільки 1 млн 249 тис. грн”, – пояснює Володимир Шпег.

В Івано-Франківську заборгованість із житлово-комунальних послуг зросла на 30%.

Оплати є нижчими, але не критично, каже директор департаменту житлово-комунального господарства та благоустрою Івано-Франківської міської ради Михайло Смушак: “Якщо до карантину у випадку заборгованості більше 340 гривень субсидія не надавалася до моменту її погашення, то зараз буде надаватися. Якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року, то за послуги теплопостачання минулого року люди платили 100 і більше відсотків, навіть погашали заборгованість. А за березень 2020 року ми отримали оплату 69,5%. За послуги водопостачання аналогічно було в минулому році 95,5%, зараз – 69,3%”.

Через карантин розрахунки прикарпатців за світло знизилися на 30-40%. Про це повідомила фахівець з інформаційної політики ТОВ “Прикарпатенерготрейд” Тетяна Устинська.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: