fbpx

Через брак місць Франківська ЦМКЛ створює у міському перинатальному центрі терапевтичний відділ

Суспільство 16:25, 29.12, 2022

Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня переповнена пацієнтами і змушена шукати варіанти для розміщення хворих. Як варіант планують розширити відділ у Міському перинатальному центрі. Там зможуть лікуватися 80 терапевтичних хворих.

Про це, підсумовуючи рік, розповів гендиректор ЦМКЛ Тарас Масляк.

ЦМКЛ зараз переповнена, критично бракує ліжко-місць, повідомив Масляк.

“Цей рік був для лікарні і колективу дуже тяжкий. Частину ліжкового фонду, більше ніж третину, ми передали іншій юридичній структурі. Через це послабили власні темпи розвитку і не можемо на сьогодні нормально технологічно розвивати свою діяльність, хоч маємо амбітні плани. Ті ліжко-місця, які обіцяла ЦМКЛ обласна військова адміністрація та командувач медичними силами ЗСУ, нам так і не виділили. Через це у терапевтичних відділеннях ЦМКЛ пацієнтів лікують навіть в коридорах, що є великою проблемою для нас в цьому році, і, надіємось, ця проблема буде вирішена в наступному”, – пояснив гендиректор лікарні.

Зараз ЦМКЛ бракує орієнтовно 80 ліжко-місць. Для забезпечення лікувального процесу Івано-Франківська міська рада додала медичному закладу 40 ліжко-місць в міському перинатальному центрі. Там планують відкрити ще 40 ліжко-місць.

В ЦМКЛ цьогоріч відбувся приріст пацієнтів на 30% внаслідок внутрішнього переміщення осіб, називає ще одну причину критичного завантаження лікарні Тарас Масляк.

“До нас переїхали люди із запущеними хворобами, які протягом тривалого часу не отримували медичної допомоги, – говорить він. – Крім того, міська територіальна громада розширилась, всі приміські села відтепер ургентно поступають до нас. Відзначу, що як внутрішньо переміщеним, так і жителям нашої області ми надаємо однакову допомогу за деклараціями з сімейним лікарем за місцем проживання”.

А ще у ЦМКЛ великий потік пацієнтів через авторитет лікарні й роботу високопрофільних фахівців, вважає гендиректор. “Наша ціль – це комфорт перебування в лікарні, якість медичної послуги, відсутність черг і незручностей”, – озвучив він пріоритети на 2023 рік.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: