fbpx

Загроза інсульту: через спеку кількість пацієнтів судинної неврології ЦМКЛ зросла в півтора раза

Суспільство 18:44, 19.07, 2021

Кількість пацієнтів відділення судинної неврології Івано-Франківської центральної клінічної лікарні від початку липня і настання стійкої спекотної погоди зросла в півтора раза.

Медики ЦМКЛ кажуть, що в спекотні дні організм втрачає рідину – вона виділяється в основному з потом і сечею. А це призводить до зневоднення, що в свою чергу веде до згущення крові і утворення тромбів у судинах. Завідувачка відділення судинної неврології Ірина Кобець розповіла, хто в зоні ризику та як вберегтися.

Ірина Кобець повідомила, що висока температура повітря в поєднанні з високою вологістю, яка характерна для нашого регіону, провокують зміну властивосей крові. Через аномальну спеку зростає кількість ішемічних інсультів, коли судини закупорюються тромбами чи тромботичними масами. Під впливом спеки підвищується артеріальний тиск. Тож збільшилася кількість геморагічних інсультів. “Маємо геморагічні інсульти в молодому і в працездатному віці, коли людина погано регулювала свій артеріальний тиск. Тиск підвищився через спеку, стався розрив судин – і ось геморагічний інсульт”, – пояснює медик.

Про те, як вберегтися, лікарка розповіла 402 каналу.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: