fbpx

Чоботи-павуки і захисний щит для саперів виготовило харківське підприємство

Суспільство 18:45, 25.07, 2023

Харківське підприємство «Український ресорний центр» виготовило експериментальний захисний щит і «чоботи павука», які мають убезпечити саперів від травматичної ампутації кінцівок. 

Захисний щит для саперів, за яким можна сховатися і врятуватися від осколків, виготовили на прохання харківського управління ДСНС. Після використання щит можна розібрати та скласти для перевезення, розповідає Укрінформ. 

Чоботи-павуки і захисний щит для саперів виготовило харківське підприємство 1

«Це на запит саперів зроблено, експериментально. Бо це їхній біль. Вже використовується. Є спонсори, які готові оплатити виготовлення цих щитів», – зазначив директор підприємства Ігор Єфименко.

Крім того, створено захисні «чоботи», їх скопійовано з канадських Spider Boot. Таких кілька пар минулого року волонтери передали ДСНС, і це були фактично останні на ринку, бо мало хто взагалі виробляє подібні речі.

«Їхня задача – згладити вибухову хвилю, розсіяти її в боки і таким чином вберегти стопу, пальці від травматичної ампутації. Звісно, що все одно йдеться про міну, уникнути наслідків повністю неможливо, і перелом ноги, можливо, й буде, але йдеться саме про те, щоб зберегти кінцівку», – пояснив Єфименко. 

«Черевики» виготовлені з пластика, бронеплити, ніжки надруковані на 3D-принтері.

Чоботи-павуки і захисний щит для саперів виготовило харківське підприємство 2

Копію з канадських Spider Boot розробляли три тижні, після того як харківське управління ДСНС надало оригінальний зразок. Наразі пара українських саперних «черевиків» коштує близько 15 тисяч гривень. Процес виготовлення поки що доволі трудомісткий, зазначив Єфименко. Закупити «черевики» допомагатимуть небайдужі українці. 

«Перше замовлення на 10 пар. Є запит від служб, я кидаю запит волонтерам, друзям-айтішникам: підприємство потягне три штуки, ще на сім треба збирати кошти», – розповів директор. 

У перспективі йдеться про виготовлення 65 пар. 

Чоботи-павуки і захисний щит для саперів виготовило харківське підприємство 3

Харківське підприємство наразі «розкидало» виробничі потужності – по Харківщині та інших областях. Крім продукції для саперів, підприємство налагодило виробництво захисної амуніції для військових – бронежилетів четвертого та п’ятого класів.

КУРС писав, як волонтери #SaveUkraineNow забезпечують прикарпатські підрозділи – серед іншого купували чобати-павуки з Канади

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: