fbpx

Чоловікам дозволять виїжджати за кордон під заставу: відомо кому і на який час видаватимуть дозвіл

Суспільство 09:59, 29.08, 2022

Тимчасовий виїзд дозволять лише певним категоріям військовозобов'язаних.

Виїзд військовозобов’язаних чоловіків за кордон під час воєнного стану в Україні неодноразово обговорювався не лише у суспільстві, а й у владних колах. Судячи з усього, в уряді досягли певного консенсусу з даного питання, оскільки з 1 вересня українцям дозволять залишати межі країни, але за умови внесення застави в розмірі 200 тисяч грн. Про це член Комітету з питань цифрової трансформації Сергій Штепа розповів в ефірі загальнонаціонального телемарафону, пише ДТ.

За словами чиновника, чоловіки зможуть виїжджати за кордон на сім днів, принагідно отримавши письмовий дозвіл від роботодавця і забезпечивши необхідний розмір застави. Поки що програма єВідрядження працюватиме у тестовому режимі.

«Поки ця функція працюватиме в тестовому режимі. Як зазначив Кабінет міністрів, ми хочемо відпрацювати послугу і побачити, чи вона дійсно матиме попит», — заявив Штепа.

Він уточнив, що виїхати за кордон під заставу зможуть не всі військовозобов’язані.  До категорії тих, хто може отримати такий дозвіл, входять підприємці та юридичні особи приватної форми власності. Щоб подати заявку, потрібно відповідати наступним критеріям:

  • своєчасно подати податкову звітність;
  • не мати заборгованості зі сплати ЄСВ;
  • виплачувати середню заробітну плату за юридичною особою або ФОП не менше ніж 20 тисяч гривень.

Крім обов’язкового внесення застави, бажаючим тимчасово залишити Україну необхідно буде надати документи від роботодавця.

«Саме роботодавець нестиме повну відповідальність, тому що деякі компанії вже практикували надання можливості виїзду за кордон чоловікам незаконним способом. Для того, щоб цього уникнути, саме роботодавець нестиме відповідальність і підтверджуватиме її документальним шляхом», — підсумував чиновник. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: