fbpx

Чому не дівчата? У Франківську школярок залучають до природничих наук

Суспільство 19:26, 17.08, 2019

Три філії всеукраїнського проєкту #дівчата-STEM з вересня цього року запрацюють на базі факультету природничих наук ПНУ, в науковому містечку «Нова Енергія» ІФНТУНГ та у Калуській гімназії імені Бахматюка.

Наукове містечко «Нова енергія» Івано-Франківського університету нафти й газу є головною локацією спільноти дівчата-STEM у Франківську, пише Sotka.life

Абревіатура STEM буквально значить Science, Technology, Engineering and Mathematics – наука, технології, інженерія, математика. Це поняття охоплює освіту та професійну діяльність у науковій і технологічній сфері. Освітній рух STEM в останнє десятиліття набрав світового масштабу. Різниця зі звичайним освітнім підходом полягає в тому, що ці дисципліни вивчаються не окремо, як ми звикли, а в комплексі. Багато уваги приділяється практичному застосуванню знань, тобто діти не лише знайомляться з новинками в техніці та інженерії, а й одразу пробують їх використовувати.

«В нас зберігається такий стереотип, що дівчинка має танцювати, співати, куховарити, може стати лікаркою, вчителькою, продавчинею, і не більше – вона ж дівчинка. А якщо вже дівчинка у технічному виші, то це або тому, що більше нікуди не пройшла, або прийшла заміж вийти», – каже співзановниця «Нової енергії», голова ГО «Бюро розвитку, інновацій та технологій» Ірина Дарвай.

В «Новій енергії» знають, що проблема для дівчат в опануванні STEM-наук існує реально, вона не надумана. Полягає в тому, що історично дівчаткам відводили місце на кухні, біля дітей, по господарству – і вони звикло бояться точних наук та технічних спеціальностей. «Участю в проєкті ми хочемо показати дівчатам: ти зможеш, і ти, можливо, будеш найкращою в цьому напрямку», – наголошує Ірина.

STEM

В спільноті #дівчата-STEM в «Новій енергії» пояснять і покажуть, що STEM – це цікаво і не так складно, як вважається. Проєкт передбачає низку заходів і триватиме впродовж року.

Дівчаток зацікавлять науковими шоу та майстер-класами, а також інтерактивними екскурсіями.

«Також хочемо донести, що технічні спеціальності є дуже затребувані. Зараз вони на піку потреби і досить добре оплачуються, – пояснює керівниця проєкту. – Більше того, зміни, зумовлені бурхливим розвитком технологій, роблять їх трендом завтрашнього дня. От прогнозують, що за кілька наступних років відійде такий фах як бібліотекар. Його замінить цифрова система. Зате прийшла нова спеціальність – інженер 3-D друку. На неї у Франківську вже є попит. Життя роботизується, потрібні нові працівники. Чому не дівчата?»

В контексті запланували екскурсії на успішні підприємства, щоби продемонструвати дівчаткам, як там цікаво працювати і наскільки різнопланову роботу можуть виконувати жінки.

Плюс будуть зустрічі з жінками-STEM. «У Франківську є з кого брати приклад. Будемо запрошувати успішних жінок, дізнаватися, як вони поєднують кар’єру і сім’ю, як прийшли до успіху, з якими «підводними каменями» стикалися. Такі зустрічі є дуже цінними – вони формують дружнє розумне середовище, демонструють рівень і підтягують до нього», – підкреслює Ірина.  

В програмі також будуть дні відкритих дверей для дівчаток-STEM, презентація освітніх модулів, різні тематичні зустрічі, профорієнтаційні тренінги та ігри. Як-от робототехніка, хімічні досліди, 3-D друк та ін.

Проєкт стартує з вересня. Інформацію про заходи викладатимуть на сторінці «Нової енергії» у мережі Фейсбук. Запланували по кілька зустрічей на місяць. Запрошують школярок – будуть програми для дівчаток молодших і старших класів.

«Ми вважаємо, що дівчатка STEM, які мають креативність, потенціал і бажання, можуть багато чого змінити – і в науці, і в суспільстві загалом», – наголошує Ірина Дарвай.

Франківська спільнота дівчата-STEM – відкрита і запрошує долучатися.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: