fbpx

Чи безпечно передавати кредитним компаніям фото з паспортом?

Суспільство 10:30, 26.08, 2021

Чому МФО вимагають фото з паспортом і наскільки безпечно їм його передавати? Мабуть, кожний, хто хоч раз брав онлайн-кредит, задумувався над цим питанням. Позичальники хвилюються, що їхні дані можуть потрапити до рук третіх осіб, які потім “навішають” їм кредитів та заженуть у “боргову яму”. Чи є тут правда і як захистити свої дані? Щоб знайти відповіді, ми звернулися в мікрофінансову компанію Miloan.

Як проходить фотоідентифікація в МФО?

Мілоан, як і інші МФО, вимагає у нових клієнтів селфі з паспортом і знімок сторінки з реєстрацією. Це один зі способів ідентифікації особистості, який дозволяє впевнитися, що позичальник — це не шахрай, а звичайна людина, яка бере кредит за власним паспортом і відповідає вимогам компанії за віком та громадянством.  

Зробити знімки можна в режимі реального часу. Якщо заявка подається з мобільного телефону, потрібно лише надати сервісу доступ до камери, вибрати тип документа (паспорт старого зразка чи id-картку), зробити фото і натиснути “Готово”. Знімки автоматично завантажаться в особистий кабінет. Якщо заявка подається з ПК, потрібно попередньо сканувати QR-код. У Мілоан говорять, що система “лайф фото” зручна для позичальників, бо з її допомогою можна не тільки швидко підтвердити особу, а ще й підвищити шанси на схвалення позики. 

До речі, Мілоан також видає кредити онлайн без фотографій, але для цього потрібно ідентифікуватися через BankID.

Як МФО захищають дані клієнтів?

Про захист даних МФО зазвичай розповідають в документі Політика конфіденційності. Його, а також Згоду на обробку персональних даних обов’язково потрібно читати перед відправкою заявки на кредит. Пам’ятайте, що жодна достойна компанія не буде передавати ваші дані третім особам. А щоб не нарватися на шахраїв — обов’язково перевіряйте, чи є на сайті МФО свідоцтво про реєстрацію і ліцензія. Нагадаємо, що з 2020 року діяльність фінансових компаній контролює Національний банк України. Раніше, до внесення змін в закон “Про споживче кредитування”, цю функцію виконувала Нацкомфінпослуг. 

Сервіс Miloan у своїй роботі використовує захищені канали зв’язку та сервери. Компанія гарантує збереження конфіденційності даних клієнтів, а також те, що вони будуть використані за цільовим призначенням. Фотографії паспорта клієнтів потрібні Мілоан виключно для ідентифікації особи. 

На сайті miloan.ua є розділ “Документи”, в якому у відкритому доступі розміщена ліцензія Нацкомфінпослуг, а також Політика конфіденційності, Свідоцтво про реєстрацію, Правила надання кредитних послуг, Типовий кредитний договір. Обов’язково перевіряйте, чи я такі документи на сайтах МФО, з якими збираєтеся співпрацювати. Не давайте згоду на обробку персональних даних, якщо якийсь з пунктів вас не влаштовує чи здається підозрілим. Не соромтесь звертатися в службу підтримки МФО і ставити питання, які вас хвилюють.

Отже, тепер ви знаєте, що фотоідентифікація — це спосіб підтвердження особи. Знімки дозволяють МФО зрозуміти, що заявку на кредит подаєте саме ви, а не стороння особа, яка заволоділа вашими документами і хоче отримати позику від вашого імені. Процедура на 100% безпечна, але за умови, що ви обрали компанію з офіційною реєстрацією і ліцензією регулятора. 

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: