Трапляються випадки, коли водій замовляє комплект гуми, а потім скаржиться, що отримав чотири покришки для однієї сторони автомобіля. Справді, нещодавно на ринку ще можна було купити резину для правої чи лівої сторони машини, але сьогодні такого поділу вже немає.
Виробництвом асиметричних спрямованих шин займався фінський бренд Nokian. Проте з часом виявилося, що всі покришки показують однакові результати в ході тестування, незалежно від сторони, на якій вони встановлені. Сьогодні поділ на ліві та праві колеса залишився лише у професійному автоспорті – найкращі шинні компанії виконують індивідуальні замовлення з урахуванням вимог споживачів.
Чому ліві та праві шини не прижилися у суспільстві?
Є три основні причини:
- Вартість. Щоб такі шини купити, потрібно було заплатити набагато більше, ніж за моделі інших типів. Значно дорожче також обходився і сам процес виробництва, що не вигідно ні брендам, ні клієнтам.
- Часто залишалися на складах лише ліві чи праві покришки. Це ускладнювало процес їх реалізації.
- Водії повинні були возити з собою щонайменше дві резервні шини – ліву і праву. Адже передбачити заздалегідь, на який бік знадобиться запаска, неможливо.
З цих причин шинні виробники почали випускати асиметричну резину ненаправленого плану. У маркуванні є написи Inside (внутрішня сторона шини) та Outside (зовнішня). Під час встановлення необхідно уважно до цього поставитися, щоб правильно посадити покришку на диск. В інакшому разі постраждають такі важливі технічні показники, як керованість і маневреність, а також пришвидшиться процес стирання.
Протектор розділений на ліву та праву частину. Між собою вони відрізняються малюнком та розташуванням блоків. На якість управління негативно це не впливає – навпаки, покращує. Блоки зовнішньої частини мають більшу жорсткість, що зберігає початкову форму боковин під час проходження поворотів. Внутрішня сторона виготовляється з більш м’яких матеріалів, що дозволяє максимально розширити площу контактної плями.
По центру розташовуються нерозривні ребра, які відповідають за курсову стійкість авто. Завдяки різним розмірам, формам блоків та їх асиметричному розташуванню такі покришки видають менше гулу при їзді, ніж шини інших видів.
Універсальність – ще один безперечний плюс асиметричної гуми. Одна частина протектора забезпечує якісне зчеплення із сухою трасою, інша за дощової погоди.
Під асиметричні шини диски підходять будь-якого типу. Кожен водій індивідуально їх підбирає за власним бажанням. Головне – купити диски потрібного розміру.
Висновок
Головний висновок – як таких правих і лівих шин для авто вже не випускають. Компанії повністю зосередилися на виробництві ненаправлених моделей. Асиметричну резину купити можна з різного сегмента – навіть дрібні за статусом бренди в каталогах мають кілька таких варіантів у широкому діапазоні типорозмірів.
З огляду на серйозну конкуренцію на шинному ринку провідні виробники постійно вдосконалюють свої моделі. Впроваджуються нові інновації при розробці резинового складу, завдяки чому швидше відводиться рідина та бруд із контактної плями. Це позитивно впливає на зчеплення з дорожнім покриттям у різних умовах та стійкість авто на трасі. Також збільшується термін ефективної служби шин. Всі ці фактори гарантують підвищену безпеку всім присутнім в салоні автомобіля і навколишнім, а це – найголовніше!
Промо