fbpx

Чи можливо здобути освіту в приватній школі – скільки доведеться заплатити?

Суспільство 11:27, 14.02, 2020

На сьогодні приватна освіта є дуже привабливою та має потенціал для розвитку. Але, як правило, в приватних школах навчається зовсім небагато дітей. Причина – досить висока вартість, яку дозволити собі можуть далеко не всі батьки.

Чи має попит приватна освіта серед батьків школярів?

З усієї кількості школярів лише 0,5% дітей навчаються в приватних навчальних закладах. Вартість такого навчання коштує кілька десятків тисяч гривень на рік. І це є головною причиною такого невеликого попиту на приватні школи. Згідно з даними, які оприлюднило Міносвіти України, станом на початок 2020 року існує близько двохсот приватних освітніх закладів, в яких навчалося не більш як 23 тис. школярів. Ця кількість складає лише 1 відсоток від усієї кількості шкіл, і лише кожна двохсота дитина шкільного віку їх відвідує.

Чи можливо здобути освіту в приватній школі – скільки доведеться заплатити? 1

Які регіони є лідерами з надання приватної освіти?

Найбільше приватних шкіл відкрито у великих містах, де кількість населення складає не менш як мільйон городян. Найбільше приватних закладів середньої освіти є, звичайно, в Київі – їх там 48. Ще 16 у Київській області. Трохи менше в Одесі – 26, в Харкові – 16. І завершує четвірку лідерів Львів – там працюють 14 приватних шкіл. Близько 6-7 шкіл на регіон можна налічити на Дніпропетровщині, Закарпатті та в Запорізькій області. В інших областях не більш як 3-5 приватних закладів. Жодного середньоосвітнього приватного навчального закладу немає в Луганській, Полтавській, Чернігівській та Тернопільській областях, оскільки попит на такі закладі тут дуже низький.

Де зазвичай відкривають приватні школи?

Якість вищої освіти має безпосередній вплив на кількість приватних шкіл в регіоні. Тобто найбільш розвиненою система надання платної середньої освіти є в містах з великою кількістю вищих навчальних закладів. Вважається, що приватні школи дають більш якісну середню освіту. Обумовлено це тим, що в звичайній школі на одного вчителя припадає приблизно 8-9 учнів, тоді як у приватній лише 5-6. Тому, якщо в місті розташовано багато ВНЗ з великим рейтингом, то і приватних середніх шкіл в ньому буде багато.

Яку ціну має приватна освіта?

В Києві місяць навчання в приватній школі коштує батькам 8000 – 60 000 гривень. Приватне навчання в столиці є найдорожчим в країні. В Дніпрі місяць навчання в платному закладі досягає 40 000 гривень, в Одесі – близько 20 000. Зазвичай, крім навчання, вартість вміщує додаткові уроки, харчування та факультативи.

Чи можливо здобути освіту в приватній школі – скільки доведеться заплатити? 2

Де можна економити на шкільних витратах

У загальні витрати на школяра слід також включати покупку підручників, форми, канцелярського приладдя, шкільної сумки або рюкзака. Якщо вартість навчання в приватній школі точно встановлена, оплата відбувається через касу, то заощадити можна на вигідному придбанні шкільного приладдя.

Наприклад, вибираючи шкільний рюкзак, можна звернути увагу на моделі компанії LapaBags. Це стильні, зручні і ергономічні рюкзаки, які мають адекватну вартість і високу зносостійкість. Якщо в школі необхідно ходити в певній формі, то вигідно придбати матеріал і замовити пошив в ательє. Так можна заощадити до 50% від вартості форми.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: