fbpx

Чи ваші діти захищені? – Центр гідності дитини УКУ запрошує франківців на унікальну виставку

Суспільство 17:41, 16.06, 2021

17 червня з 11:00 до 19:00 в Івано-Франківську на площі Міцкевича біля дитячого майданчика відбудеться унікальна виставка “ЗахищеНі” .

За словами керівниці Центру гідності дитини в УКУ Христини Шабат, виставка має на меті привернути увагу суспільства до прав і потреб дітей.

«Захист дітей у нашому суспільстві часто розуміють дещо викривлено. Ми думаємо, що коли нашій дитині тепло, є що їсти і вона добре одягнена, то це захист. Але насправді безпека полягає у побудові довірливих стосунків між дорослими і дітьми. На цьому ми хотіли акцентувати у нашій виставці. На алеї у сквері ми зімітували прогулянку дітей з повітряними зміями у руках. А на повітряних зміях описали базові правила безпеки, які дитині мають пояснити у сім’ї і які допоможуть попередити насильство над дитиною», – пояснює Христина Шабат.

На кожному з тринадцяти повітряних зміїв написані правила безпеки. Наприклад: «Я маю право сказати “ні” дорослим, і мене почують» (вміння дитини говорити «ні» змалечку і талант дорослого це «ні» почути є запорукою формування здорових меж та самоповаги у дитини), «Я вмію зупинити ситуацію, якщо хтось порушує мої права» (якщо хтось порушує правила, яких ми дотримуємося сім’єю, навчіть дитину казати «стоп. Мені це не подобається»), «Моє тіло – це моя приватна територія» (це поняття, яке вже з трьох років діти можуть зрозуміти та повідомити іншим).

Центр гідності дитини розпочав свою роботу у січні 2021 року в Українському католицькому університеті. Саме повітряний змій є символом новоствореного Центру гідності дитини УКУ. З одного боку, він символізує безтурботне дитинство, а з другого – схожий на щит, яким можна захиститися. В основі повітряного змія – хрест, який символізує співпрацю з Церквою. Питання захисту неповнолітніх було головною темою Синоду єпископів УГКЦ у 2019 році. На прохання Великого канцлера УКУ і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава (Шевчука), від імені Синоду єпископів у січні 2021 року в УКУ створили Центр для надання підтримки у навчанні семінаристів, релігійних організацій та світських установ у питаннях захисту дітей.

Центр реалізовуватиме проєкти у Тернополі, Івано-Франківську та Львові.

Проєкти в Івано-Франківську реалізовуються у співпраці з Івано-Франківською міською радою.

Лише найважливіші новини Івано-Франківська та області у Telegram 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: