fbpx

Чим цікава сучасна українська література

Суспільство 14:10, 12.07, 2021

На сторінках сучасної української літератури можна знайти повну картину знайомої нинішньому поколінню дійсності, включно з темами, присутніми у публічному дискурсі, серед яких, наприклад:

  • європейський вибір;
  • національна ідентичність;
  • взаємини з країнами-сусідами.  

Інтернет-магазин Книгарня «Є» пропонує читачеві найбільший вибір української та іноземної літератури.

Нижче представлено два найпопулярніші твори сучасної української літератури.

Чим цікава сучасна українська література 1

«Московіада» (Ю. Андрухович, 1993)

Блискучий роман, який змушує пригадати «Процес» Ф. Кафки та «Майстра та Маргариту» М. Булгакова, і він також наповнений гротеском та спиртовими парами. Український художник Отто фон Ф під час нічної подорожі Москвою зустрічає плеяду незвичних персонажів, заплутується у різних дивних ситуаціях і врешті опиняється у метрополітені російської столиці, звідки тікає від співробітників КДБ. Головний герой — карикатура на художника — він блукає, пиячить, відвідує своїх коханок. Його подорож нагадує пересування між послідовними колами пекла, аж до самого центру. Це  блискуча художньо і жартівлива історія, що відбулася в Москві в дев’яностих роках. Андрухович вміло жонглює літературними штампами (підзаголовок роману говорить про те, що це буде роман жахів, але в ньому не бракує любовної історії чи елементів антиутопії).

У 1985 році Юрієм Андруховичем, Олександром Ірванцем та Віктором Небораком було засновано художній колектив «Бу-Ба-Бу». Митців об’єднало бажання відроджувати українську літературу в чистому вигляді — відкидаючи її патріотичну помпезність і роль поета як національного барда.

«Польові дослідження з українського сексу» (О. Забужко, 1996)

Героїня і оповідачка — молода українська художниця, яка приїхала до США в дев’яностих роках. Прибуття до Америки, яка тоді була синонімом свободи, є для художниці відправною точкою для роздумів про українську душу та ідентичність. На відміну від назви, секс сам по собі не є об’єктом інтересу, а приводом розповісти про те, як радянський тоталітаризм протягом десятиліть пригнічував емоції та випалював прояви емпатії у людей, завдаючи незворотної шкоди психіці нації, особливо у відносинах жінка-чоловік. Забужко порівнює американський та український підходи до власного тіла та любові, виявляючи сексуальні та емоційні вади своїх співвітчизників. Часті подорожі Оксани Забужко на Захід також спонукали її задуматися про місце української культури в європейській спадщині. Вона використовує техніку потоку свідомості з винятковою майстерністю.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: