fbpx

Чим відрізняється кондиціонер від спліт-системи

Суспільство 10:39, 15.04, 2021

Для створення комфортного мікроклімату в приміщенні не обійтися без спеціального обладнання, до якого належать кондиціонери і спліт-системи. Розбираємо детальніше, що це таке і які між ними відмінності.

Що таке кондиціонер

Кондиціонер – це різновид кліматичного обладнання, що здебільшого складається з одного блоку. У ньому міститься випаровувач, компресор, блок управління і мідні труби з холодоагентом. За конструкцією вони бувають двох типів:

  • мобільні;
  • віконні.

Що таке спліт-система

Спліт-системи – це різновид обладнання для кондиціонування повітря, що складається з двох блоків: внутрішнього і зовнішнього. На відміну від звичайних кондиціонерів, основні функціональні вузли (компресор, випаровувач і конденсатор) розміщені в зовнішньому блоці.  

За типом конструкції спліт-система може бути:

  • настінна;
  • підлогова;
  • стелева.

Відмінності спліт-системи і кондиціонера

З-поміж особливостей, які відрізняють кондиціонери і спліт-системи, варто виділити такі:

  1. Безшумна робота. Тут очевидний переможець – це спліт-системи, оскільки шумний зовнішній блок виведений назовні приміщення, на відміну від моноблочних систем.
  2. Видалення дренажу. В кондиціонерах це треба робити вручну, а в спліт-системах передбачено видалення конденсату через спеціальну трубку.
  3. Дизайн. Сучасні виробники спліт-систем приділяють особливу увагу цьому параметру, тому внутрішні блоки спліт-систем мають привабливий вигляд.
  4. Додаткові функції. Тут і іонізація повітря, і режим насичення, і безшумний режим, і ще багато інших корисних функцій.

Спліт-система чи кондиціонер: що краще вибрати

З огляду на перелічені вище характеристики перевагу варто надати спліт-системам. Втім, якщо потрібно міняти місце дислокації пристрою, то краще вибрати звичайний кондиціонер.

Принцип роботи спліт-системи

Основний принцип дії – це фізика рідини (холодоагента). При стисканні рідина охолоджується, при розширенні – нагрівається. Відповідно, у внутрішньому блоці холодоагент забирає тепло і передає його у зовнішній блок, де він віддає його в довколишнє середовище.

Де замовити спліт-систему?

Щоб замовити і купити спліт систему, рекомендуємо звернутися до офіційного дилера – компанії Vencon. На цьому ресурсі можна знайти будь-яку популярну модель, а також отримати необхідну консультацію у фахівців компанії.

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: