fbpx

Чим відрізняється крупнолистна гортензія від деревовидної

Суспільство 11:05, 13.10, 2021

Декоративні чагарники для саду: чим відрізняється крупнолистна гортензія від деревовидної? Зовнішні характеристики, особливості будови і витривалості. Рекомендації популярних сортів.

Чим відрізняється крупнолистна гортензія від деревовидної?

Гортензія – шикарний декоративний чагарник. Вирощування цієї рослини принесе дивовижні візуальні ефекти, а в композиції з іншими культурами отримаєте цікаві та незвичайні колірні поєднання. Однак перш ніж у вашому саду з’явиться гортензія, варто знати, чим відрізняється крупнолистний вид від деревовидного.

Особливості крупнолистної гортензії

Гортензія Hydrangea macrophylla, або крупнолистна, а також відома як садова, – це найбільш популярний декоративний чагарник, який зустрічається в широкому спектрі гібридів і сортів. Завдяки їй в садах можна спостерігати не тільки білу гортензію, але також блакитну, бузкову, малинову, червону і рожеву. Вид називають багатобарвним, що значно відрізняє його від деревовидної гортензії, яка найчастіше має виключно біле забарвлення суцвіть.

Крупнолистна гортензія пропонує величезний вибір сортів, які можна за відмінною ціною купити на https://florium.ua/ru/big-leaf-hydrangea/.

Варто згадати основні і найбільш популярні різновиди кольорів:

  • Bouquet Rose – Крупноквіткова рослина, відмінною рисою якої є рожевий колір;
  • Mariesil Perfecta — блакитна гортензія, квіти якої також можуть мати бузкове забарвлення, є низькорослим сортом;
  • Masja – крупноквіткові садові гортензії з червоними квітами.

Головні відмінності крупнолистної гортензії від деревовидної:

  • величезна кількість кольорових сортів, мало білих;
  • низька морозостійкість;
  • цвітіння на торішніх пагонах.

Садова гортензія – це чагарник, що відрізняється прямостоячим, злегка рихлим зрізом, висота якого сягає приблизно 1,5 м. Характерною рисою є також листя, яке дуже щільно розташоване на стеблах. Їх форма овальна, а колір темно-зелений. Звичайно, ви можете зіткнутися з тим, що на різних сортах садових гортензій листя матиме яскраві плями. І навпаки, стандартний вид плям не має.

Особливості деревовидної гортензії

Гортензія деревоподібна, на відміну від інших видів, має виключно квітки білого, рідше рожевого забарвлення. Це ефектно квітучий чагарник пухкої форми, що досягає 1-1,5 м у висоту. Яскраво-зелене листя – відмінний фон для кремово-білих кольорів, які зібрані в дуже великі напівсферичні важкі суцвіття. Молоді рослини потребують підтримки квіткових пагонів. Культура цвіте з червня по серпень. Ідеальне місце для неї – напівтінь. Це унікальна прикраса підійде для будь-якого саду на задньому дворі. Гортензії люблять злегка кислу, вологу, родючу землю.

Головні відмінності деревовидної гортензії від садової:

  • величезна кількість сортів білого забарвлення, мало рожевої;
  • висока морозостійкість;
  • цвітіння на нових пагонах поточного року.

Навесні кущ деревовидної гортензії дуже сильно обрізають (навіть біля самої землі), щоб стимулювати випуск нових сильних пагонів з ґрунту.

На правах реклами

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: