fbpx

COVID-19: у Франківській ЦМКЛ почали проводити ІФА-тести

Суспільство 16:47, 03.06, 2020

У Франківську почали проводити ІФА-тести для визначення антитіл на COVID-19. Поки що їх провели тільки медпрацівникам.

Про це повідомили на сторінці Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні у мережі.

ІФА-тести широко використовують для діагностики різних захворювань: ВІЛ-інфекції, гепатитів B і C, сифілісу, краснухи, герпесу. А тепер, у період епідемії COVID-19, ще й для визначення антитіл до коронавірусу, пояснюють в закладі.

Для тесту беруть кров із вени – для аналізу потрібна сироватка крові, саме дослідження проводять у лабораторії протягом 2—3 годин. Тест показує, чи є в організмі антитіла до певних антигенів, тобто до чужорідних молекул. Якщо в організм потрапляє антиген, імунна система починає захищатися й виробляє антитіла (або імуноглобуліни). Завдання антитіл — з’єднатися з антигеном і нейтралізувати його.

COVID-19: у Франківській ЦМКЛ почали проводити ІФА-тести 1

Під час ІФА-тесту в сироватку крові людини додають антиген. Якщо в людини вже є антитіла, вони одразу з ним зв’яжуться. Така реакція означає, що людина або хворіє, або хворіла нещодавно.

Досі використовували два види тестів для діагностики COVID-19: ПЛР-дослідження та експрес-тести. Обидва для виявлення хворих. ІФА-тестування більше схоже на експрес-тести — тут також виявляють антитіла, але процедури різні. Експрес-тести дають результат за 10—15 хвилин, можуть бути не дуже точними і розраховані на те, щоб швидко виявляти хворих. ІФА проводять у лабораторії, результат — за 2—3 години, їхня надійність вища.

За даними ВООЗ, антитіла до нового коронавірусу виробляються в середньому через тиждень-два після зараження. Тому найбільш ефективним ІФА-тестування буде для тих, хто вже одужав.

Також ІФА-тести мають виявляти тих, хто вже перехворів і, можливо, сам цього не помітив. Це потрібно, щоб дізнатися, якою є частка тих, хто вже перехворів, має антитіла проти SARS-CoV-2 і чи виробився колективний імунітет .

Апарати імуноферментного аналізу має чимало і приватних, і державних лабораторій, потрібні тільки відповідні тест-системи. КНП ЦМКЛ закупила набори для проведення дослідження імуноглобулінів класу М та G.

Якщо виявлять M, то це говорить про те, що йде гострий процес захворювання, якщо G – то що людина перехворіла або зустрілася з вірусом і у неї виробилися антитіла і є імунітет до цього захворювання. Імуноглобуліни А свідчать про хворобу буквально з перших днів зараження (3-5 день).

COVID-19: у Франківській ЦМКЛ почали проводити ІФА-тести 3

Перші тестування були проведені на біологічному матеріалі медпрацівників, які безпосередньо працювали і працюють у лікувальному закладі. Результати тестувань задовільні.

В подальшому будуть закуплятись ще набори для проведення тестування як медичних працівників, так і пацієнтів лікувального закладу.

COVID-19: у Франківській ЦМКЛ почали проводити ІФА-тести 5

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: