fbpx

"Церква разом з медиками": владика Святослав запевнив, що за потреби храми стануть шпиталями

Суспільство 16:18, 22.03, 2020

У сьогоднішній проповіді глава УГКЦ владика Святослав Шевчук закликав політиків утриматися від рішень, які можуть створити соціальну напругу, а також від спокуси використати карантин для переслідування політичних опонентів.

Владика Святослав закликав політиків не ухвалювати рішень, які можуть викликати соціальну напругу в Україні. Очільник УГКЦ зазначив, що політичне керівництво переживає «важкий час».

«Ви (влада. – Ред.) мусите приймати непрості, часом непопулярні рішення, створюєте кризові штаби, аби швидко реагувати на нові виклики, знайте, що ваша Церква є разом з вами. Але водночас закликаю вас, оголосіть політичний карантин в Україні. Не приймайте в момент болю й страждання людей рішень, які потребують всенародного обговорення, загальної суспільної дискусії. Не приймайте таких рішень, які можуть створити соціальну напругу, а ще більше – не піддавайтеся спокусі при помочі карантинних заходів здійснювати переслідування або репресії по відношенню до ваших політичних опонентів», – застеріг отець Святослав.

Крім того, він звернувся до медичних працівників, зацитувавши Євангеліє від Марка: «Хто хоче спасти свою душу, той її погубить, а хто її погубить задля мене, той її спасе».

«Я вчора побачив одну фотографію медика з ранами на чолі і на лиці від носіння захисної маски і засобів захисту. Шановні працівники охорони здоров’я, ви сьогодні є на передовій. Ви ті, що сьогодні віддаєте своє здоров’я та життя, аби врятувати здоров’я і життя хворих людей. Ваша Церква є разом з вами», – сказав представник духовенства.

Він нагадав, що греко-католицькі храми надавали допомогу постраждалим під час Революції гідності, пише Радіо Свобода.

«Якщо буде потрібно, увесь церковний простір стане шпиталями, де ми будемо разом з вами рятувати людські життя. Лише ви навчіть нас, як це робити. Ми вміємо швидко і добре вчитися, щоби разом з вами рятувати життя людини, яка помирає», – закликав отець Святослав.

Голова УГКЦ також звернувся до підприємців із проханням допомогти протидіяти поширенню захворювання.

«Мабуть, ви сьогодні не можете спати, тому що світова економіка входить у період рецесії. Падають біржі, гроші знецінюються… Я сьогодні закликаю вас вкласти ваші гроші в найкращу інвестицію – порятунок і захист людського життя», – сказав він.

Внаслідок запровадження карантину церковні заходи в України обмежені кількістю до 10 осіб.

Нагадаємо, що 8 українців одужали від коронавірусної хвороби

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: