fbpx

Ціни на газ можуть знизитися завдяки угодам між Україною і Росією, – прем'єр

Суспільство 16:30, 31.12, 2019

Підписання транзитного контракту позитивно вплине на стабільність на ринках, каже голова Минэкоэнерго.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук стверджує, що підписані напередодні угоди між Україною і Росією про транзит газу в Європу з РФ закладають основи для можливого зниження цін на природний газ для внутрішніх споживачів, пише ДТ.

“Це (підписання) закладає дуже важливу підставу для можливого зниження цін на газ, що, безумовно, не може позитивно не відобразитися в платіжках простих українців і створити додаткову конкурентну перевагу для українського бізнесу”, – сказав Гончарук у вівторок.

Голова Мінекоенерго України Олексій Оржель пояснив, що підписання транзитного контракту позитивно вплине на стабільність на ринках, яка повинна позитивно вплинути на кінцевих споживачів газу.

Прем’єр вважає, що завдяки 5-річному контракту Україна отримає більш як $ 7 млрд за транзит газу своєю територією. Він також вважає, що угода вигідна для України.

“Крім того, Україна зможе отримувати додаткові доходи від бронювання потужностей ГТС України європейськими та іншими компаніями”, – додав виконавчий директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко.

У свою чергу глава НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв зазначив, що отримані від Газпрому $ 2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу будуть, зокрема, спрямовані на підвищення енергонезалежності країни та інші стратегічні проєкти.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: