fbpx

Цвіль і гниль: не годувати лебедів і качок хлібом просить дирекція франківського парку

Суспільство 10:44, 03.03, 2020
НА ФОТО: "улов" після минулих вихідних

До франківців у мережі звернулася директорка КП “Центр розвитку міста та рекреації” Руслана Василюк. Вона нарікає на те, що люди продовжують годувати водоплавних птахів хлібом, чого робити не можна.

“Багато відвідувачів парку люблять підгодовувати диких качок хлібом на водоймах, зокрема на Лебединому озері. Однак слід звернути увагу на заяви орнітологів, що годування хлібом неприйнятне для диких птахів! – наголосила Руслана Василюк. – Це може призвести до проблем зі здоров’ям, таких, як ожиріння і в той же час брак поживних речовин (хліб калорійний, але він не має реальної харчової цінності), може викликати хворобу, яка називається “крила янгола”. Це деформація крил, коли вони не можуть скластися, що унеможливлює політ”.

Крім того, хліб, який кидають у воду, розкладаючись, погіршує її якість, додає директорка. Залишки їжі разом з послідом викликають цвітіння мікроскопічних водоростей, які поглинають кисень з води. Так звана гіпоксія водойми може знищити життя ставка і перешкоджає природному годуванню птиці.

“Деякі люди кидають запліснявілий хліб, що є потенційно небезпечним, оскільки цвіль викликає хворобу легенів і може вбити птицю”, – зазначає Василюк.

Качкам достатньо природної їжі: рослини, насіння, комахи, черв’яки, равлики, ракоподібні, додає спеціалістка.

Цвіль і гниль: не годувати лебедів і качок хлібом просить дирекція франківського парку 1

Руслана Василюк проілюструвала проблемну ситуацію: “На першому фото – стан водойми після вихідних. Сьогодні тричі збирали. Один з “уловів” теж можете побачити на другому фото”.

Цвіль і гниль: не годувати лебедів і качок хлібом просить дирекція франківського парку 2
“Улов” після минулих вихідних

В коментарях франківці запропонували, як варіант для тих, кому страшенно кортить погодувати качечку, встановити “лавочки” з капусточкою чи іншим прийнятним для птиць кормом.

“Робимо, що можемо. З потеплінням людей багато. Готуємо таблички, але звертаюся через соцмережі, щоб донести інформацію. Крім того, постійно чистимо… Риба є. Але чи може вона з’їсти по пів тачки хліба( А люди хочуть кидати, їм процес подобається. Цілі батони крошать, ніби свиней годують”, – відповіла на коментарі директорка парку.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: