fbpx

Громада дотискає: Марцінків піде до суду, аби повернути франківцям колонаду готелю "Дністер"

Суспільство 16:45, 20.06, 2023
НА ФОТО: Франківці нагадали міському голові Руслану Марцінківу його передвиборчі обіцянки захищати місто від недобросовісних забудівників. Акція "Сплав по Дністру", 17 червня 2023 року. Фото Юрія Рильчука

Сьогодні у своєму онлайн-включенні міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків розповів про дії міської влади щодо готелю «Дністер».

“По готелю “Дністер”. Місто прийняло рішення подавати до суду. Але ми хочемо просити – аби потім не було звинувачень, що місто щось неправильно подало, позовна заява неправильно складена, будь ласка, долучіться від активістів, від юристів, хто би хотів взяти участь”, – сказав мер.

З вимогами подати позов на дії власників готелю “Дністер” громадськість зверталася до міської влади ще під час перших акцій 2 роки тому. Проте переконати мера вдалося лише тепер. Хоча Марцінків і досі вважає, що судитися мала би Обласна державна адміністрація і держава, “бо дозволи вони давали”.

“Ми готуємо позовну заяву. Але ще раз прошу… долучіться у практичну роботу. Ми можемо це спільно зробити. Будь ласка, долучіться до цієї роботи. Надія Кедик, директор Департаменту юридичного, займається цим питанням, щоб ми склали правильну позовну заяву, – звернувся мер до франківців. – Також ми підготували і відправили запити на всі органи, які видавали ці дозвільні документи, тому що потрібно від чогось відштовхуватися. Давайте спробуємо”.

“Я вважаю, що якщо людина (власники готелю. – Курс) дала слово, то вона має його дотримуватися. Некрасиво виглядала заява представника фірми “Надія”, що нема можливості розісклити через війну. Не треба все списувати на війну. Це позиція неприйнятна. Я за те, щоб були готелі, щоб були сучасними, відремонтованими. Але в цьому випадку долучіться до позовної заяви і до суду. І це не просто якась політична акція. А ми можемо добиватися в цьому випадку результату”, – зазначив мер.

Фото акція Сплав по Дністру в Івано-Франківську 17 червня
Пів тисячі франківців вимагали від влади дій на захист архітектурної пам’ятки готелю “Дністер” 17 червня. Фото Юрія Рильчука

Нагадаємо, 17 червня пів тисячі франківців вийшли на акцію “Сплав по “Дністру”, аби засудити знищення власниками унікальної пам’ятки архітектури – готелю “Дністер”, а також захоплення ними громадського простору під колонадою, яку зашили й закрили склопакетами. Чимало з них тримали й плакати із засудженням бездіяльності міської влади і міського голови Руслана Марцінківа.

Як писав КУРС, ремонт готелю «Дністер» розпочався у 2017 році. Під виглядом і замість реставрації підприємець Мирослав Бойко добудував до готелю два поверхи, змінивши силует пам’ятки, замінив автентичну черепицю на даху на бляху, змінив колір будинку, а замість відтворення автентичної вежі встановив нову, не схожу на первісну ані за формою, ані за розміром.

Бойко також зашив колонаду готелю склопакетамизахопивши в такий спосіб частину громадського простору вулиці.

Після цього сотні небайдужих франківців влаштували дві акції протесту біля будівлі, вимагаючи прибрати склопакети і повернути колонаді первісний вигляд. Під тиском громади в середині квітня 2021 року дружина Бойка, формальна власниця готелю “Дністер” Надія Лєвшаковапообіцяла, що вони приберуть склопакети і звільнять колонаду.

Проте недавно з колонади зняли риштування і франківці побачили, що Бойки свого слова не дотримали

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: