fbpx

Де реалізувати себе з дипломом лікаря?

Суспільство 18:14, 03.07, 2019

Сьогодні медична сфера один з найскладніших та проблемних сегментів ринку праці. Лікарні та поліклініки досі є основним місцем працевлаштування медиків.

До того ж вакансії лікаря найчастіше закривають «по знайомству» чи іншими подібними способами. Оголошень в інтернеті та газетах не так вже й багато. Разом це призводить до суспільного дисонансу – за наявності престижної спеціальності немає можливості влаштуватися в установу. Єдина надія на медичну реформу. Сподіваємося, з її допомогою вдасться врегулювати ці недоречності.

Чи є якась гідна альтернатива державним лікарням? Безумовно є! І про це далі піде мова.

Які двері відкриті для медпрацівників

Найпопулярнішим варіантом для людини з медичною освітою є приватні клініки. Сьогодні їм дано новий старт для розвитку і вони почали активно поширюватися по всій країні. І якщо приватні заклади залишаються доволі дорогими для середньостатистичного українця, то послугами поліклінік та амбулаторій користується більшість населення.

На практиці часто реалізується поєднання двох закладів для роботи: державної лікарні та приватної клініки. Таким чином можна зберегти офіційне місце працевлаштування і заробити більше, ніж «гола мінімалка». До того ж ця вигода двостороння: лікар отримує достойну зарплату, медзаклад – рейтинг і прибутковість від кваліфікованого лікаря.

Людям, які витратили більше восьми років на навчання і дали священну клятву Гіппократа, часом важко зважитися навіть спробувати себе в іншій галузі. Якщо ж за прямою спеціальністю влаштуватися на роботу не вдається, не варто опускати руки – є достатньо місць, де медична освіта конче необхідна:

  • страхові компанії. Вакансії лікарів-координаторів часто з’являються в інтернеті на пошукових ресурсах працевлаштування;
  • косметологічні фірми;
  • фармацевтичні організації;
  • відділи сертифікації лікарських засобів;
  • медичні представництва (найбільша кількість вакансій саме таких, хоча менше 10% лікарів згодні працювати на цій посаді).

А якщо до цього списку додати ще величезну кількість підприємств, в штаті яких обов’язково має бути медпрацівник, то вакансія лікаря має всі шанси на її заповнення.

Кадровий дефіцит

Уся медична галузь, затамувавши подих, чекає на реорганізацію від Міністерства охорони здоров’я. Але зміни приходять вкрай повільно, а жити потрібно. Щороку випускають тисячі медиків-студентів, сповнених знаннями, надією і прагненням діяти. І кожен мріє про гідне працевлаштування. Попри це лікарів в Україні не вистачає. Чому? Одні не можуть знайти хороше місце для роботи, другі взяли напрямок в далеку від медицини галузь, треті – виїхали за кордон (до речі, українських лікарів запрошують в різні країни. Адже знання, які дає наша система освіти, не мають рівних в Європі).

Вакансії лікарів, які зафіксовані Державною службою зайнятості, створюють певну картину того, що відбувається на медичному ринку праці. Найбільш затребуваним є:

  • сімейні лікарі;
  • педіатри;
  • терапевти;
  • офтальмологи;
  • анестезіологи.

Спеціальність «медична сестра» також належить до найбільш затребуваних в Україні. Причиною тому є велика кількість обов’язків та низька заробітна плата. І така тенденція спостерігається, на жаль, як у приватних, так і в державних установах.

Варто уточнити, що це лише офіційні дані. Насправді ситуація місцями ще гірша. Залежно від регіону неукомплектованість сягає катастрофічних цифр – до 50%. Натомість кількість ветеринарів та стоматологів місцями перевищує попит. Проте саме ці спеціальності, разом з гінекологами, вважаються найприбутковішими.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: