fbpx

Депутати від «За майбутнє» підтримали звернення до керівництва держави щодо критичного недофінансування райрад

Суспільство 13:25, 19.02, 2021

Сьогодні Івано-Франківська обласна рада зібралася на четверту сесію. Загалом в порядку денному сесійного засідання – близько 60 питань. Одним із найважливіших стало ухвалення звернення до керівництва держави щодо недостатньої забезпеченості коштами районних рад в області.

За словами заступника голови облради, члена фракції «За майбутнє» Миколи Палійчука, ситуація, яка склалася із фінансуванням районних рад області, є критичною. Відтак вони не мають можливості здійснювати діяльність, передбачену законом.

«Сьогодні райради функціонують виключно за рахунок фінансового резерву залишків коштів, що утворилися  на 1 січня 2021, які не є постійним джерелом доходів. А норми законодавства щодо формування їхньої ресурсної бази  аж ніяк не відповідають принципам бюджетної системи України щодо справедливості, обґрунтованості розподілу суспільного багатства між громадянами і територіальними громадами», – зауважив, виступаючи за трибуною, Микола Палійчук.

Відтак депутати вимагають у керівництва держави внести зміни до Бюджетного кодексу, зокрема просять передбачити 5% податку від доходів фізосіб саме для районних бюджетів.

Обранці відзначають, що таке питання має загальнодержавний характер, адже подібні проблеми існують в кожній області.

Депутати від «За майбутнє» підтримали звернення до керівництва держави щодо критичного недофінансування райрад 1

Окрім цього питання, депутати на сесійному засіданні також підтримали Меморандум про міжрегіональну співпрацю з Тернопільською та Полтавською обласними радами, оголосили 2021-й роком голови проводу ОУН Євгена Коновальця та звернулись до президента з приводу присвоєння Коновальцю звання Героя України.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: