fbpx

Деревина, метал, пластик чи силікон — який кухонний посуд вибрати

Суспільство 17:39, 05.02, 2021

Для приготування страв зазвичай використовують багато посуду. Однак з огляду на його функціональність, а також можливий вплив на здоров’я велике значення має матеріал, з якого зроблено такий посуд. Товари, які представлені вашій увазі у магазині посуду i-posud.com.ua, виготовлено лише з найякісніших матеріалів.

Деревина

Ще століття тому цю сировину використовували у виробництві кухонного начиння. Нині дуже популярними є дерев’яні ложки або лопатки, які особливо рекомендують використовувати з тефлоновими каструлями, оскільки вони не пошкоджують їхню поверхню.

Однак деревина має і недоліки. Виготовлене з неї кухонне начиння слід протирати після кожного використання і не замочувати у воді надовго, бо сира деревина стає ідеальним середовищем для розмноження бактерій.

Деревина, метал, пластик чи силікон — який кухонний посуд вибрати 1

Метал

Такий посуд має багато прихильників, адже металеві ополоники, друшляки або ложки для макаронів ідеально вписуються в сучасну кухню. Однак не лише естетика визначає їхню популярність.

Нержавіюча сталь більш довговічна, ніж дерево. Вона не забруднюється, не деформується і не вбирає запахів харчових продуктів. Такі предмети також безпечні для здоров’я, оскільки сталь стійка до високих температур під час приготування їжі. Також вона не втрачає своїх властивостей в результаті контакту з хімічними речовинами.

Пластик

Останнім часом дерев’яний та металевий кухонний посуд дедалі частіше замінюють на пластиковий, зокрема на поліетиленовий, який є стійким до спиртів, кислот, а також високих температур. Такі предмети легко мити, вони не вбирають воду, що ускладнює розвиток бактерій. Пластиковий посуд не утримує запахів харчових продуктів, а, крім того, він є прикрасою кухні, оскільки його виробляють у різноманітних формах та кольорах.

Однак посуд з пластику має і недоліки. Деякі його види (особливо дешевші, з невизначених джерел) можуть містити бісфенол А — хімічну сполуку, яка виділяється під впливом високих температур або механічних пошкоджень. Наукові дослідження показали, що засвоєння його організмом може призвести до ожиріння, гормональних порушень і навіть раку.

Силікон

Хорошою заміною пластиковому посуду можуть бути вироби з силікону, тобто полімерів, отриманих в результаті поєднання діоксиду кремнію з киснем. Якщо цей тип кухонного начиння походить від перевірених виробників і має необхідні сертифікати, то, видається, що це одне з найкращих рішень.

Силікон має наступні переваги:

  • стійкий до низьких і високих температур;
  • не впливає на смак і запах страви, не вбирає ароматів;
  • безпечний для їжі, оскільки не зазнає жодних побічних реакцій;
  • не виділяє шкідливих речовин;
  • не містить хімікатів, які можуть потрапляти в їжу;
  • посуд з цього матеріалу є гнучким, не розтягується, має антипригарні властивості.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: