fbpx

Держекоінспекція перевірить власника небезпечного Домбровського кар'єру, але в грудні

Суспільство 15:23, 12.06, 2021

Фахівці Держекоінспекції взяли участь у виїзному засіданні комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування, у ході якого відвідали Домбровський кар’єр в місті Калуші Івано-Франківської області.

Держекоінспекція перевірить власника небезпечного Домбровського кар'єру, але в грудні 1

Це об’єкт, який становить підвищену екологічну небезпеку для довкілля Івано-Франківщини, пишуть на сторінці Держекоінспекції України.

Домбровський кар’єр постійно підтоплюється підземними водами, атмосферними опадами тощо. Це може призвести до потрапляння високомінералізованої соленої води з кар’єру до річок та підземних джерел, а також до забруднення ґрунту, що загрожує екологічною катастрофою для всього регіону.

Держекоінспекція перевірить власника небезпечного Домбровського кар'єру, але в грудні 2
Віктор Канцурак

Заступник голови Держекоінспекції Віктор Канцурак зазначив, що для запобігання екологічному лиху важливу роль відіграє екологічний контроль. У грудні цього року ДЕІ Карпатського округу буде проведена планова перевірка АТ «Оріана-Еко», на балансі якого є кар’єр і яке зобов’язане здійснювати заходи з недопущення поширення ореолу засоленості ґрунтів у водоносний горизонт Калуша та Калуського району.

Також необхідно здійснити модернізацію потужностей в межах Калуського гірничодобувного комплексу. Зокрема, на території міста Калуш є 2 хвостосховища, що вже заповнені до проєктного рівня, крім того, переповнений шламонакопичувач.

КУРС писав, що у Калуші росте провалля – про небезпеку попередять власників будинків у 250-метровій зоні

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: