fbpx

Десятки франківців вийшли на віче у підтримку української армії

Суспільство 21:20, 27.07, 2020

Десятки іванофранківців долучилися до Всеукраїнської акції проти роззброєння армії на передовій та заборони стріляти у відповідь.

Франківці обурені роззброєнням армії на передовій, забороною бійцям ООС стріляти у відповідь та проводити розвідку.

«Сьогодні ми підтримуємо армію нашими акціями, ми показуємо, що не згодні з діями влади. Бо всі попередні спроби президента Зеленського укласти так звані перемир’я, на жаль, закінчувалися поступками України, натомість Росія не здійснює жодних кроків, щоб припинити бойові дії на Донбасі», – сказав Ярослав Коретчук, директор обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери.

Десятки франківців вийшли на віче у підтримку української армії 1

Голова фракції «Європейської Солідарності» у міськраді Петро Шкутяк зазначив, що дуже важливо провести подібні акції по всій Україні.

Десятки франківців вийшли на віче у підтримку української армії 3

«Чому це настільки цінно? Розкажу з власного досвіду.

Коли ти там, бачиш жахи війни, тобі важливо відчувати підтримку за спиною. Що співгромадяни, влада, держава — за тебе. У такі моменти солдат розуміє, заради чого воює.

Сьогодні ми спостерігаємо, як влада діє за «гнилою» стратегією: принизити, а якщо нічого не вдіють у відповідь, ще більше принизити. Здається, так випробовують наше терпіння.

Я думаю, що наша спільна мета зараз — відстояти армію, завдяки якій 90-95% громадян України не відчувають на собі жахів війни, а живуть щасливим мирним життям.

З 2014 року армія крок за кроком ставала українською за своєю суттю — і зараз є однією з найміцніших Європи. Тому Росія, через свою п’яту колону, мстить українській армії за те, що та протистояла російській агресії.

Сьогодні дуже важлива наша чітка позиція щодо захисту армії. Нам важливо донести владі, що не можна переступати червоні лінії», – сказав Петро Шкутяк.

Десятки франківців вийшли на віче у підтримку української армії 5

Координатор Руху Опору Капітуляції в Івано-Франківську Степан Гавриленко сказав, що сьогодні українці по всій Україні вийшли на площі, щоб висловити незгоду з тим, що наша влада домовилася у Мінську, з відводом важкого озброєння, забороною на розвідку і забороною стріляти у відповідь.

«У серпні – вересні Росія запланувала провести великі військові навчання “Кавказ-2020”, і ці навчання проходитимуть безпосередньо на кордоні з Україною. І якщо ми мали зміцнювати сили у цей період, мобілізуватися перед загрозою російського вторгнення, то наша влада, навпаки, роззброїла нашу армію.

Ми маємо зміцнювати наше військо, а не роззброювати. Я хочу, щоб наш президент Зеленський зробив правильні висновки, що якщо він підведе наше військо сьогодні, то завтра ми прийдемо по нього», – зазначив Гавриленко.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: