fbpx

Дев'ятирічний франківець шиттям торбинок заробив 25 000 для ЗСУ

Суспільство 17:47, 15.01, 2023

Дев’ятирічний Данило Моісеєв з серпня шиє торби, аби допомагати ЗСУ. Невеликі залишки від штор у його руках перетворюються не лише на корисні в господарстві торби, а й на реальну допомогу захисникам. 

Данило вже отримав з продажу торбинок орієнтовно 25 тис. грн. За ці гроші він купував захисникам шкарпетки, гумаки, термоси. Нині зосередився на солодощах, каві та чаї. Зупинятись не планує. Днями виготовив ще 53 торбинки, пише Репортер.

Любов до шиття прищепила Данилові бабуся. Саме вона з п’ятирічного віку познайомила його зі швейною машинкою. Коли у серпні минулого року Данило захотів пошити собі торбинку, бабуся проінструктувала його, допомогла, й процес Данилові сподобався. 

Дев'ятирічний франківець шиттям торбинок заробив 25 000 для ЗСУ 1
Данило Моісеєв

“Бабуся подала ідею шити торбинки, а я подав ідею, що їх можна продавати та збирати гроші на Збройні сили”, – каже хлопчик.

В усьому хлопцю допомагають мама і бабуся. Мама поширює час від часу інформацію в соцмережах, а бабуся організовує процес.

“Я б сама це не придумала. Коли свекруха кинула мені відео з Данилом і написала, що він буде тепер шити торбинки для ЗСУ, мене аж гордість пройняла. Він говорив, що воїни нас захищають, він може ходити до школи, спати у своєму ліжку. І він це сильно цінує”, – каже мама Галина Моісеєва.

Бабуся почала брати обрізки тканин з магазинів, які продають тканини для штор. Вони віддають шматки безплатно

Спочатку Данило все шив сам. Тепер через зайнятість Данила у школі бабуся взялася допомагати. Вона оверлоком зшиває торбинку з боків, а хлопець обробляє потім верхній край і протягує стрічку-зав’язку: синю або жовту, аби торбинки були ще й патріотичними. З відключенням світла виникли на певний час проблеми, бо швейна машинка – на електриці. Тепер у бабусі є акумулятор, тож від відключень вони вже не залежать. 

За цей час Данилові торби купували люди із Коломиї, Калуша, Запоріжжя, Києва, Чернігова. А також з-за кордону.

Дев'ятирічний франківець шиттям торбинок заробив 25 000 для ЗСУ 2
Данилко з допомогою для ЗСУ

Знайомі волонтери повідомляють про потреби військових. З ними зв’язок тримає мама Галина. Данило вирішує, чим допомогти. Останнього разу купили близько 300 шоколадок, каву, чай, печиво. Данило вибирає захисникам такий шоколад, який любить сам.

За такий внесок Данила в перемогу на Миколая його з мамою запросили до Києва на зустріч з міністром внутрішніх справ. Це була така подяка від МВС дітям, які допомагають ЗСУ та поліції в час війни.

За два дні у Києві відвідали пожежну частину, академію внутрішніх справ, поліцейський відділок і міністерство. На зустрічі з міністром та запрошеними співаками роздавав свої торби – міністру, Велбою, Анні Трінчер, Тіні Кароль. Познайомився і з іншими дітьми: з Тимуром з Маріуполя, який грає в шахи на вулиці, Сергієм з Чернігова, який співом зібрав 700 тис. грн.

“Це щось нереальне. Сергій і машини купував, і Притулі гроші передавав. Вісім років хлопчикові, – говорить мама Галина. – Були дітки, які співають, танцюють, сітки плетуть, які витягали з розбомблених хат своїх братиків та сестричок. Реально круті, класні діти. І приблизно одного віку. Ця поїздка стала для нас з Данилом великим мотиватором, бо треба горіти, аби таке робити. І цей вогонь потрібно підживлювати”.

Дев'ятирічний франківець шиттям торбинок заробив 25 000 для ЗСУ 3
Данилко з мамою Галиною

Щоби придбати торбинку від Данила, звертайтеся до мами Галини Моісєєвої на фейсбуці.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: