fbpx

Дім для воїна: Рогатинська громада подарувала будинок захиснику, який втратив ногу

Суспільство 09:30, 18.10, 2023

У Рогатині для пораненого захисника Романа Крашевського, який на війні втратив ногу, переробили комунальний будинок. З ініціативою створити дім для воїна до міського голови Рогатина звернулися громадські активісти і побратими військового. Справу підтримали десятки мешканців громади. І цими днями захисник в’їхав у своє житло, яке враховує всі його потреби.

Історію “Дому для воїна” розповіли на сайті Рогатинської міськради.

Роман Крашевський повертав ключ у замку свого нового дому. У погляді його побратимів в цю мить читалась цікавість: «Які ж емоції зараз у Ромчика?».

Дім для воїна: Рогатинська громада подарувала будинок захиснику, який втратив ногу 1

Двері відчинилися, за ними – гарно відремонтовані коридор, вітальня, спальня, кухня і санвузол… На обличчі Захисника, який з дня важкого поранення пройшов дуже багато болю, з’являється усмішка. «Не очікував, щоб аж так. Люди, я знімаю перед вами шапку», – мовив Роман, опускаючи кепку на коліно.

Багато старань було вкладено у дім для воїна. Його можна назвати «народним будівництвом», бо його реконструкція та облаштування складається  із десятків історій людської доброти. 

Дім для воїна: Рогатинська громада подарувала будинок захиснику, який втратив ногу 2

«Коли ми почули про поранення Романа Крашевського, то вирішили подбати про затишний дім, куди він повернеться з лікарняних палат. Оселя, де він мешкав, не пристосована для візочка… Тож виникла ідея стосовно нового будівництва. Але це потребувало  великих коштів, – пригадує В’ячеслав Жовнір, командир відділення 1 механізованого батальйону 14 ОМБР, в якому у 2020-му служив Крашевський. – Активна громадськість Рогатинщини, серед яких волонтери, представники ліцею «Гімназія ім. Володимира Великого», пан Іван Покришка та інші небайдужі краяни,  звернулися з цим питанням до міського голови Сергія Насалика. Він підтримав справу».

Дім для воїна: Рогатинська громада подарувала будинок захиснику, який втратив ногу 3

За рішенням виконкому нежитлову будівлю на вул. Галицькій у Рогатині, що знаходилась на балансі міськради, було переведено у житлову. З місцевого бюджету було виділено кошти для перенесення електричного лічильника, ринв, ремонту даху, підведення води й каналізації, до цього їх тут не було, продовжує Жовнір.

Після підготовчих робіт колесо підтримки закрутилося: збори коштів, матеріали, знижки на вікна і двері, подаровані меблі, техніка. Облаштування пандуса, ванної кімнати, ремонт всередині будинку. Сила-силенна людей навколо долучилась до ініціативи.

Майже перед завершенням робіт мама ще одного захисника привезла кухню, ліжко, диванчик, крісло…, щоб «дім цей не зустрічав дитину без меблів». Та на запитання: «Від кого це все?» просто скромно додала: «Хай добре служить Роману і Бог береже його в цій оселі».

Дім для воїна: Рогатинська громада подарувала будинок захиснику, який втратив ногу 4

“Щиро вдячний землякам, які не забули про мене, про  тих воїнів, котрі віддають своє здоров’я і життя, – каже Роман Крашевський. – Війна ще триває. Тому зрозумійте мене правильно: хлопці там, на передовій, хочуть відчути, що тут є справжній тил. Вони хочуть відчути, що їх не забули, вони не самі там. Ще раз вдячний кожному, хто долучився. Слава Україні!».

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: