fbpx

Для боротьби з COVID-19 Яремчанська та Надвірнянська лікарні отримали кисневі концентратори

Суспільство 17:44, 22.02, 2021

В обласні та районні лікарні Прикарпаття з ініціативи депутата Івано-Франківської облради Олександра Шевченка та Благодійного фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» закупили 80 кисневих концентраторів.

Частину з них сьогодні привезли до Надвірнянської та Яремчанської лікарень, де лікують хворих на COVID-19.

Наразі в Надвірнянській лікарні зайняті практично усі із 146 ковідних ліжок. Половина цих пацієнтів потребує кисневої терапії.

«Коли сьогодні перетелефонували, що приїжджає партія кисневих концентраторів, то в мене якраз заявок назбиралося на всі апарати. От уже за кілька хвилин роздамо їх по всіх відділах. Впродовж останніх двох тижнів хворі, які до нас поступають, мають все важчий стан, і киснева підтримка їм потрібна найбільш за все. Такий кисневий концентратор дає можливість створити кисневий потік для того хворого, який потрібен», – розповідає  директр КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» Сергій Ємельянчук.

Для боротьби з COVID-19 Яремчанська та Надвірнянська лікарні отримали кисневі концентратори 1

Допомога у лікуванні хворих з коронавірусом неабияк потрібна і медикам в Яремчанській лікарні. Кажуть, очевидно, мають справу з агресивнішим штамом вірусу. Адже захворювання протікає важче. Тож багатьом з пацієнтів для одужання вкрай потрібен кисень.

«Ці кисневі концентратори зручні тим, що вони мобільні і переносні. Головне, щоб був доступ до розетки. Апарат бере повітря і видає кисень. Він розрахований на 10 літрів. Цього достатньо, щоб одна людина могла дихати за допомогою цього концентратора там, де немає централізованого постачання кисню», – говорить лікар-анестезіолог Яремчанської ЦМЛ Микола Романюк.

Олександр Шевченко разом з командою постійно моніторять повідомлення від керівників медзакладів з усієї області щодо обладнання та намагаються максимально оперативно реагувати на потреби лікарень. Аби люди вчасно отримали потрібну допомогу.

«Ми намагалися досить швидко відреагувати, адже хвороба нікого не чекає і дає непоправні наслідки. За тиждень на Прикарпаття привезли вже 80 концентраторів кисню, завдячуючи допомозі Ігоря Палиці. Доставляємо їх по всій області згідно з потребою, згідно із заявками медиків. Як кажуть лікарі, саме таке обладнання зараз найбільш потрібне», – каже депутат Івано-Франківської облради Олександр Шевченко.

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: