fbpx

Для частини українців змінили пенсійний вік

Суспільство 11:49, 13.06, 2022

В Україні для низки категорій на півтора роки знизили пенсійний вік. Це дозволить тим українцям, які не досягли 60-річчя, втратили роботу і наразі не можуть працевлаштуватися, отримувати виплати від держави.

Про це повідомляє НВ. Директор Регіонального центру з надання безкоштовної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях Анатолій Бородавка зазначає, що для отримання пенсії достроково (за півтора року до пенсійного віку) необхідно виконати вимоги щодо стажу.

“Для жінок потрібно мати щонайменше 30 років стажу, а чоловіків – 35 років стажу. “Така колізія, на мою думку, з’явилася через те, що статтею 26 Закону України Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, залежно від наявного страхового стажу, передбачено різний вік виходу на пенсію: 60, 63 та 65 років”, – пояснив Анатолій Бородавка.

Хто може вийти на пенсію раніше:

  • ті, хто втратив роботу у зв’язку із скороченням (а також ліквідацією, банкрутством, перепрофілюванням) підприємств. При цьому важливо, що такі українці мають звернутися до Державної служби зайнятості, чиновники мають підтвердити: вільних вакансій для їхньої кваліфікації немає.
  • якщо за станом здоров’я більше немає можливості працювати. У такому разі до Державної служби зайнятості звертатися не варто. Якщо пенсіонер працюватиме у період до досягнення пенсійного віку, дострокова пенсія не виплачуватиметься.

КУРС писав, що у червні працюючі пенсіонери отримають перераховані пенсії і доплати за два місяці

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: