fbpx

Для туристів у Делятині відкрили оздоровчий маршрут

Суспільство 18:17, 30.12, 2020

У Делятинській територіальній громаді створили новий туристичний маршрут, присвячений тису – “Стежка барона – Taxus baccatta L.”.

Протяжність туристичного маршруту становить близько 5 км. На ньому висадили понад сотню саджанців тису ягідного – реліктової рослини, яка занесена до Червоної книги України.

Також спорудили новий міст, відремонтували існуючий підвісний міст через річку Прут, облаштували відпочинкову зону. В межах проєкту маршрут промаркували, а навігаційну систему зелених шляхів інтегрували на Google Maps.

Для туристів у Делятині відкрили оздоровчий маршрут 1

“Легенда” маршруту говорить, що у 19 ст. в Делятині мешкав австрійський барон, власник місцевої солеварні. У нього була тяжка хвороба дихальних шляхів. Віденські лікарі рекомендували хворому якнайбільше часу бувати у лісі. В лісовому масиві на Делятином, де проходить стежка, тоді якраз росли ялиці, смереки й тиси. Цю історію використали для обгрунтування оздоровчого маршруту, йдеться у презентаційному відео.

“Стежка барона” проходить і територією сусідньої Яремчанської громади. Тому вона стала імпульсом до написання та реалізації ще одного спільного проекту між Делятинщиною та Яремчанщиною з розвитку туристичної інфраструктури, повідомили в Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.

Цей проєкт виграв обласне фінансування і буде втілений у 2021 році. Він передбачає розвиток туристичної інфраструктури. Громади планують прокласти нові туристичні маршрути, велотрасу “Делятин – Маливо”, звести нові оглядові майданчики, встановити зіплайни, скеледром, роупджампінг, параглайдін.

Для туристів у Делятині відкрили оздоровчий маршрут 2

Довідково. Проєкт здобув перемогу в конкурсі програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яку реалізує асоціація ЄВРОРЕГІОН “КАРПАТИ – УКРАЇНА” у рамках проєкту Карпатська мережа регіонального розвитку спільно з Міністерством розвитку громад і територій України, Закарпатською, Івано-Франківською, Львівською, Чернівецькою обласними державними адміністраціями, що фінансується за кошти державного бюджету України, отриманих на фінансування програми підтримки секторальної політики – програми підтримки регіональної політики.

Лише найважливіші новини Івано-Франківська та області у Telegram 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: