fbpx

Дністровський парк запросив на віртуальну екскурсію до трипільського городища

Суспільство 19:02, 14.05, 2020
НА ФОТО: Тлумач з висоти птахів

Аероекскурсію до древнього городища на Прикарпатті запропонували туристам.

Автором віртуальної мандрівки, що її пропонує “Український туризм”, є Михайло Ковтун, директор Дністровський регіональний ландшафтний парк ім. Сергія Дідича.

Буківнянське городище (пам’ятка археології національного значення) – один із найбільших міських комплексів Середнього Подністров’я, розташоване на східній околиці села Буківна Тлумацького району.

Городище залягає на високому правому березі Дністра. Перші укріплення тут були побудовані ще за часів трипільської культури. До цього ж часу відносяться виявлені в околицях городища штольні, що розроблялися для видобутку кременю. Городище складається з двох укріплених валом та ровом майданчиків, дитинця (урочище Замчище) і посада (урочище Городище) літописного (згадка 1214 р.) міста Биковен.

Дослідники віднайшли в цьому куточку Івано-Франківщини 9 культурно-історичних горизонтів від палеоліту до середньовіччя. У 1980 р. розкопками тут виявлено 192 об’єкти житлового господарського і ремісничого призначення, з них – 60 житлових споруд Х – ХІІІ ст. У центральній частині посаду, навпроти воріт, знайдено залишки дерев’яного храму і 72 поховання.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: