fbpx

До Франківська евакуювався Харківський центр для особливих дітей "Моя планета"

Суспільство 20:28, 22.04, 2022

Дітки з особливостями розвитку – аутизмом, дитячим церебральним паралічем та гіперактивністю відтепер можуть займатися в Івано-Франківську. На початку війни до Івано-Франківська переїхав Харківський центр “Моя планета”. Тут працюють з малюками, які мають фізичні, генетичні та психо-неврологічні захворювання, інформує “Вежа”.

Реабілітолог “Моєї планети” Денис Гур’єв каже, що чимало батьків особливих дітей не розуміють, що робота з такими малюками має бути постійною.

Денис, як і його дружина, засновники “Моєї планети”, добре знають, скільки зусиль треба докладати, аби поставити на ноги особливу дитину. Що їхній синочок Лев має проблеми, Олена зрозуміла, коли йому було 1,5 роки. І каже, найстрашніше було прийняти і змиритися з діагнозом хлопчика – аутизм.

8 років тому, каже подружжя, ще не було ні спеціальних центрів реабілітації, ні посібників, як допомогти таким дітям. Тож їм доводилося всі вичитані і підгледені за кордоном методики випробовувати на собі. Нині Леву 10, і він практично пристосований до реального життя.

Нині центр відвідує до 70 діток, не лише вимушених переселенців, а й іванофранківців. Тут з ними займається реабілітолог, дефектолог, нейропсихолог. А найголовніше – діти тут звикають до режиму. Для особливих малюків це є ознакою хоч якоїсь стабільності в непростий час.

Тож якщо вашій дитині потрібна допомога фахівців – не зволікайте і записуйтеся на прийом. Бо час – це найголовніше, що в випадку з особливими дітками не можна втрачати.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: