fbpx

До Галицького нацпарку привезли совеня, що випало з гнізда

Суспільство 17:26, 17.06, 2022
НА ФОТО: Тетяна Буряк

До Центру реабілітації диких тварин Галицького природного парку привезли совеня. Його знайшли діти у селі Крилос Галицького району, що на Івано-Франківщині.

Вероніка Навроцька і Марко Фіголь, які помітили біля будинку культури пташеня, розповіли Суспільному, що вони два дні намагалися його годувати. Совеня нічого не їло, лише пило воду. Щоб пташка не загинула, батьки дітей вирішили відвезти совеня до Галицького природного парку.

Інженерка з туризму і рекреації парку Тетяна Буряк, якій передали совеня, розповіла кореспондентці Суспільного, що зараз в альтанках реабілітаційного центру живе 15 сов, з них — 10 пташенят.

До Галицького нацпарку привезли совеня, що випало з гнізда 1

“У нас багато пташенят, бо зараз сезон, коли вони вчаться літати й часто випадають з гнізд. Таких пташок називають “злетками”. Вони злітають з гнізда, часто падають і сидять під деревом. Люди турбуються про природу, тому підбирають і приносять до нас”, — розповідає Тетяна Буряк.

Проте, застерігає працівниця парку, цього робити не варто. Пташок треба посадити на підвищення, на гілку чи невисокий дах, щоб їх не змогли дістати звірі. І батьки совенят їх заберуть.

Найімовірніше, совеня, яке знайшли діти, теж випало з гнізда. З ним все гаразд, воно здорове, з часом його випустять на волю. Проблем з адаптацією совеняти у дикій природі не мало б виникнути, адже якщо через нетривалий час птаха повернути в природу, інстинкти залишаться. Він зможе полювати та знаходити собі здобич, каже Тетяна Буряк.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: