fbpx

До Калуша релокувалася перша в Україні безглютенова пекарня

Суспільство 19:15, 15.02, 2023

Анастасія Жигир відкрила в Києві першу в Україні сертифіковану пекарню, де готують хліб без глютену. З початком великої війни бізнесменка, мати трьох дітей, перевезла родину і бізнес на Прикарпаття – до Калуша.

Чотирирічна донька надихнула Анастасію Жигир на створення бренду Inaksha.

До того киянка понад 15 років працювала дизайнеркою інтер’єрів. Життя змінилося, коли її дочці призначили безглютенову дієту. Жінка взялася створювати рецепти хліба та іншої випічки, яка підходить тим, хто дотримується такої дієти. Коли здорове харчування допомогло дочці, Анастасія взялася пекти для інших.

До Калуша релокувалася перша в Україні безглютенова пекарня 1
Хліб із готовий сумішей за рецептами Анастасії можна спекти вдома

“Я вирішила створити пекарню, коли зрозуміла, що мені вдалося знайти вдалу рецептуру, яка може покращити життя багатьох людей. Бо людям, які дотримуються безглютенової дієти, дуже важко вести звичний нам спосіб життя, – розповідає Анастасія. – Для них важливою складовою життя є можливість знайти безпечне харчування, і вони прив’язані до місць, де таке є”.

Анастасія створила першу в Україні пекарню за міжнародними стандартами безглютенового виробництва.

Розширити свій бізнес Анастасії допомогла Платформа Соціальних Змін, що надала їй грант на купівлю додаткового обладнання для розширення асортименту. Пекарня робить 5 видів хліба і 6 видів печива. Це також дало змогу виготовляти суміші для випікання і організувати упаковку.

До Калуша релокувалася перша в Україні безглютенова пекарня 2
Шість видів печива без глютену випікав бренд

Із сумішей можна в домашніх умовах спекти безглютеновий хліб – тільки органічні складники, жодних домішок.

Після вторгнення жінка релокувала бізнес із Києва до Івано-Франківської області й зараз шукає приміщення, щоб запуститися, розповідає ШоТам.

“Ми шукаємо приміщення – це Івано-Франківська область, але краще Калуш, – каже Анастасія. – Потрібно 100 кв. м і електрична потужність від 30 квт. Бажано перший поверх із можливістю під’їзду автотранспорту. І, на жаль, ми не можемо мати сусідство з іншими харчовими виробництвами. Ми мажємо відповідати за молекулярну чистоту виробництва і продукції”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: