fbpx

До Коломиї привезли помічний образ святої Рити

Суспільство 19:51, 29.07, 2019

Молитви перед образами святої Рити, які з Італії привезли у прикарпатське містечко Коломия, допомагають у безнадійних життєвих ситуаціях, пише з посиланням на газету “Добрий лікар” Коломийська єпархія УГКЦ.

Отець Андрій Танасійчук привіз образ свяої Рити у церкву Благовіщення. 

“Про святу я дізнався, коли навчався та жив в Італії, – каже священник Андрій Танасійчук, який привіз образи до Коломиї. – За кордоном я потрапив у місто Кашію, що в провінції Перуджа, у монастир сестер августиніянок. Там знаходяться мощі святої Рити. Звідти я дізнався багато цікавого про святу, а коли молився біля її мощей, то дуже просто сказав: “Свята Рито, я про тебе анічогісінько не знав, але відчуваю, що ти могутня заступниця перед Богом, думаю, ми станемо друзями”. І свята зі мною “подружилася”. Коли я повернувся в Коломию, то розповів про святу Риту священнику Володимиру Касіяну з храму Священомученика Йосафата. Ми вирішили, що я повинен привезти образ святої Рити в Коломию. У 2008-му році я привіз перший образ, у 2017-му – метрову статую, яка теж знаходиться у цьому храмі. А цьогоріч привіз ще один образ святої. Він є в церкві Благовіщення”.

Отець Андрій розповідає, що  після життяєвих перепитій, коли втратила чоловіка і двох синів, Рита пішла в монастир ордену святої Марії Магдалини. У монастирі жінка прожила 15 років, багато молилася та постила, приймала людей та давала їм духовні поради. Рита була настільки побожною, що Бог виявив ще за життя чудо: на чолі монахині була кривава рана, така, як слід на голові Ісуса від тернового вінця. Пояснити це з наукової точки зору не могли ані в давнину, ані тепер. Померла Рита у віці 78 років 22 травня 1457 року. Її тіло залишилося нетлінним і зараз зберігається, у 1628 році Папа Урбан VІІІ оголосив Риту блаженною, а в 1900 році її визнали святою.

“Протягом свого життя свята Рита була дружиною, матір’ю, вдовою, черницею, – продовжує отець Танасійчук. – Тобто вона жила, знала та розуміла звичайне життя. Тому її вважають заступницею в безнадійних ситуаціях. А ще свята Рита – опікунка нещасливих у шлюбі дружин та матерів. Також у неї просять заступництва ті люди, які потерпають від помсти, і навіть ті, які хочуть, але не мають сили пробачити своїм ворогам. Адже сини жінки не помстилися тим, хто вбив їхнього батька”.

Чимало людей з Коломиї та інших міст і сіл Прикарпаття та Чернівеччини молилися перед образами та статуєю святої Рити. І є свідчення про вислухані молити. Священник мовить, що він не хоче називати імена та прізвища, а розповідає лише про факти. Так, у подружжя, яке довго не могло мати дитину, народився здоровий малюк. Молилися до святої і матері, чиї сини та доньки зловживали спиртним та наркотиками, мали пристрасть до азартних ігор, – без реабілітації, перебування у дорогих клініках та центрах вони позбулися залежностей. За молитвами до святої Рити у родини поверталися чоловіки, які покинули сім’ї. 

Щовівторка у храмі Йосафата та щосереди у церкві Благовіщення в Коломиї збираються та моляться до святої Рити за заступництво для своїх чоловіків та дітей учасниці позаконфесійної християнської спільноти “Матері в молитві” – вважають святу Риту своєю небесною покровителькою.

До Коломиї привезли помічний образ святої Рити 1

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: