fbpx

Досить однієї дози: в Україні зареєстрували вакцину Janssen проти коронавірусу

Здоров'я 15:42, 06.07, 2021

Міністерство охорони здоров’я України зареєструвало вакцину Janssen (Johnson & Johnson) проти COVID-19 для екстреного медичного застосування.

Janssen — це векторна вакцина розроблена, фірмою Janssen, якою володіє компанія Johnson & Johnson. Вакцина містить знешкоджений аденовірус людини, у який вмонтовано ДНК, що кодує шипоподібний білок вірусу SARS-CoV-2. Потребує температури зберігання від +2 до +8 С. Для повної імунізації достатньо однієї дози, інформують на сайті МОЗ.

Вакцина дозволена до екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я, також дозвіл на її використання дали США, Велика Британія, Європейський Союз, Швейцарія, Канада та багато інших країн.

Нагадаємо, що в Україні діє закон, який спрощує процедуру реєстрації вакцин від COVID-19 та скорочує її до п’яти днів.

Раніше в Україну завезли 500 доз вакцини Janssen з дотриманням порядку ввезення незареєстрованих лікарських засобів для вакцинації працівників приватної компанії, яка оплатила її вартість, організувала доставку та забезпечила дотримання температурного режиму. Співробітники цієї компанії працюють на Алясці у сфері рибальства й мали вакцинуватися сертифікованою в США вакциною для того, щоби їх пустили в цю країну.

В Україні вже проводять щеплення наступними вакцинами: AstraZeneca (індійського, корейського та італійського виробництва), CoronaVac (виробництва китайської Sinovac Biotech), Comirnaty (виробництва Pfizer-BioNTech) та американська Moderna.

Лікар-інфекціоніст Тетяна Логінова в ефірі «Україна 24» пояснила, що вакцина Janssen від компанії Johnson&Johnson, працює за тим же принципом, як і звична для українців AstraZeneca, але на відміну від неї, не вимагає ревакцинації – достатньо однієї дози.

Експертка зазначила, що українцям все одно не варто чекати, поки в Україну привезуть більше вакцини Janssen і зволікати з вакцинацією проти коронавірусу.

«Не треба чекати, треба вакцинуватися зараз, тому що зараз дуже хороший період, зменшилася кількість інфікованих, і можливість підчепити в центрах вакцинації коронавірусну інфекцію набагато нижче, ніж в епідемічний період. Тому я всім бажаю здоров’я і йти робити щеплення тим, чим є», – сказала вона.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: