fbpx

Дратує російська мова та "русский мир": у Польщі погіршується ставлення до українців — опитування

Суспільство 15:21, 10.02, 2023

Опитування Варшавського університету та Економіко-гуманітарного університету у Варшаві показало, що ставлення поляків до українців, які виїхали до цієї країни після початку повномасштабної війни, погіршилося. Про це пише Ліга з посиланням на видання Rzeczpospolita.

Різниця в ставленні до українців стала помітною на тлі результатів першого аналогічного опитування, яке проводилося наприкінці квітня 2022 року і було опубліковано у червні.

“Результати, які ми отримали зараз, дуже здивували. Ми виявили новий феномен — ефект, який ми назвали Дисонансом позитивного ставлення. Це явище стосується соціального сприйняття біженців з України”, — прокоментував Роберт Станішевський, керівник дослідницького відділу Варшавського університету.

Він додав, що результати опитувань показують, що позитивне ставлення поляків до українців та допомоги їм, переважно військової, практично не змінилося з початку війни.

Однак на додаткові питання “Чи змінилося ваше ставлення до біженців з України за останні 6 місяців, тобто з червня 2022 року?” вже чверть респондентів відповіли, що змінилося. При цьому 68% з них заявили, що ставлення змінилося на гірший бік.

Згідно з останнім опитуванням, потенційні загрози для Польщі з боку українців включають: негативний вплив на ринок праці, негативний вплив на польську економіку/державний бюджет/зростання інфляції та злочинність.

Порівняно з квітнем 2022 року значущість для поляків українського націоналізму зменшилася, але водночас частіше згадувалася інакша культура українців, зазначають дослідники.

“Насамперед нас дратує навколишня іноземна мова, в основному російська, якою говорять біженці. Зрештою, це “ворожа мова”, ми втрачаємо уявлення про те, хто вони насправді”, – прокоментував виданню Мирослав Скурка, президент Спілки українців у Польщі.

Він додав, що деякі українці привнесли до Польщі пережитки “русского мира” – пристрасть до снобізму, дорогих автомобілів, недотримання заборон на зразок обмеження швидкості, паркування у недозволених місцях.

“Ми не приймаємо це”, – заявив Скурка.

Поділ у суспільстві у Польщі можна побачити й в іншому аспекті. Майже половина респондентів (48%) вважають, що Польща має надати додаткову підтримку Україні, але вже понад третина виступає проти.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: