fbpx

Другий дім: колишній гуртожиток ІФНТУНГ готовий приймати перших мешканців

Суспільство 20:26, 07.04, 2022

Гуртожиток Івано-Франківського національного університету нафти й газу, який ремонтують для заселення людей з інших областей України, може приймати перших жителів.

Хоча облаштування приміщення ще триває, в окремих кімнатах вже можуть жити перші мешканці, повідомило Суспільне.

В гуртожитку спочатку планували провести косметичний ремонт, проте за місяць роботи завдяки волонтерам вдалося повністю відремонтувати один із поверхів, розповідає професорка університету нафти й газу Ліліана Гораль. На трьох інших поверхах зробили поточний ремонт.

Другий дім: колишній гуртожиток ІФНТУНГ готовий приймати перших мешканців 1

Місяць тому Ліліана Гораль запропонувала відновити гуртожиток, що кілька років стояв пусткою у центрі міста. Проєкт стартував 8 березня, інформує пресслужба ІФНТУНГ.

Нині тут вже відновили опалення та електрику, оновлюють сантехніку та інтенсивно ремонтують кімнати, лагодять меблі. 

«Університет нафти і газу має багато гуртожитків – усі передані для поселення. Цей був нежилим понад 5 років – ні електрики, ні води, ні тепла в ньому не було. Університети можуть ремонтувати гуртожитки, лише якщо вони на самоокупності. Оскільки тут ніхто не проживав, то й коштів на його ремонт не було», – розповіла ініціаторка відновлення Ліліана Гораль.

За ремонт взялися небайдужі франківці, спільноти та переселенці – з Києва, Харкова, Кропивницького, Херсона, Маріуполя та інших міст в районі активних бойових дій. Благодійники допомагали грішми та матеріалами.

КУРС писав, що франківців кличуть відновити для переселенців старий гуртожиток ІФНТУНГу

Координують процес Ліліана Гораль та Ірина Перевозова, завідувачка кафедри підприємництва та маркетингу.

Другий дім: колишній гуртожиток ІФНТУНГ готовий приймати перших мешканців 2

Планують заселити перші сім‘ї на другий поверх. Кожна кімната розрахована на одну сім’ю – від двох до п‘яти людей. Туалети та кухня – загальні на поверсі. На першому поверсі планують облаштувати спільний простір для дозвілля дорослих та дитячих ігор.

«Цю споруду доводити до красивого стану можна довго, але ми хочемо, аби люди заселилися якомога швидше – часові рамки встановлює життя. Тож роботи робимо ті, які вкрай необхідні, – каже Ліліана Гораль. – Наша мета – дати людям житло, а вони самі вже зможуть його покращити. Кожна окрема сім‘я хоче мати свою локацію. Ми стараємося, аби їм було зручно, а для університету і волонтерів – не було дорого і довго».

“У всій споруді поміняли водопровідну мережу, електромережу, підвели тепло, зробили косметичні ремонти в кімнатах — поміняли шпалери, побілили кімнати, поставили ліжка. У нас — готові кімнати на кількох поверхах, готові кухні, працюють бойлери, душові”, — каже нині Ліліана Гораль.

У гуртожитку є 61 кімната. В них можна вмістити до 200 мешканців. Поселяти людей, зі слів Ліліани Гораль, можна вже зараз — на тих поверхах, де закінчили ремонт. Людям, які житимуть в гуртожитку, потрібно буде платити за комунальні послуги.

Другий дім: колишній гуртожиток ІФНТУНГ готовий приймати перших мешканців 3

Частина меблів, якими обладнали кімнати, вже були в гуртожитку, частину дали небайдужі містяни. Четвертий поверх повністю обмеблювала одна з компаній Івано-Франківська. Архітекторка Анастасія Пономарьова каже, намагалися облаштовувати кімнати якомога раціональніше.

“Є додатковий простір для зберігання під ліжками, що стало важливим критерієм вибору саме металевих конструкцій перед дерев’яними, хоча ціна така сама. Також для зберігання ми придумали авторські шафи. Це — дизайн, який ми розробили разом з партнерами “Metalab”, — каже Анастасія Пономарьова.

Проєкт можна підтримати фінансово за посиланням.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: