Поліграфічні послуги – один із найпопулярніших сегментів ринку. Просування бренду, створення корпоративного іміджу, популяризація нового товару чи послуги неможливі сьогодні без якісної поліграфії. На сайті https://xprint.com.ua ви можете замовити оперативне виготовлення будь-яких видів друкованої продукції – від візитівок до бігбордів. Що потрібно враховувати при виборі матеріалу, які види паперу застосовуються в сучасних друкарнях?
Щільність паперу
Це перший критерій, який враховують при оформленні замовлення на друк. Саме папір визначає, як буде виглядати майбутня поліграфія, а головне – в яку ціну обійдеться тираж. Параметр щільності паперу визначається співвідношенням маси аркуша при площі в 1 квадратний метр. Цей показник варіюється в залежності від призначення поліграфії.
Яку щільність паперу обрати:
- Показник до 70 г/м2 – це папір газетного типу. Він чудово підходить для виготовлення флаєрів, газет, недорогих журналів.
- 80 г/м2 – стандарт для офісного паперу. З нього традиційно виготовляють фірмові бланки. Обирати більш цупкий папір з метою підвищення естетичних якостей недоречно – щільні бланки застрягнуть у принтері.
- Показник щільності від 90 до 115 г/м2 є оптимальним рішенням для друку рекламної поліграфії широкого застосування.
- 130 г/м2 – мінімальний показник для створення плакатів, буклетів, брошур. Для преміальної рекламної поліграфії також підходить папір у 150 г/м2.
- Показник щільності від 160 до 200 г/м2 – жорсткий матеріал, який чудово тримає форму. Це вдалий папір для календарів, запрошень, каталогів.
- Папір на 250 г/м2 підходить для стандартних візитівок, вітальних листівок.
- Для друку ексклюзивних візитних карток рекомендовано обрати папір зі щільністю 300-350 г/м2.
Білизна паперу
На цей показник мало хто із замовників поліграфії звертає увагу. Проте параметр дуже важливий, якщо ви хочете отримати друковану продукцію бездоганної якості. Білизна визначає здатність паперової поверхні відбивати світлові хвилі. В різних видів паперу цей показник може бути середнім, приміром, 50%, або ж дуже високим – 98%. Чим вище білизна, тим яскравіше, чіткіше буде зображення.
Мат чи глянець?
Поліграфічний глянцевий папір вважається більш презентабельним у порівнянні з матовим. Але він не завжди доречний – і варто враховувати призначення поліграфії. Якщо йдеться про створення продукції з оригінальним, презентабельним дизайном, то рекомендовано обрати папір із глянцевою поверхнею. Проте від нього дуже швидко втомлюються очі.
Глянець підходить для поліграфії із великою кількістю зображень. Якщо ж створюються навчальні, інформаційні посібники з великими обсягом текстів, то надайте перевагу матовому паперу. Для читання він більш ергономічний. Особливо, якщо у виданні часто використовується дрібний шрифт.
Що таке крейдований папір?
Цей термін дуже часто можна почути в сучасних типографіях. Крейдований папір дуже популярний і має широку сферу застосування. Виготовляють його шляхом нанесення дуже тонкого шару каоліну та крейди. Поверхня крейдованого паперу може бути і матовою, і глянцевою. З такого матеріалу створюють різну поліграфію: візитні картки, ярлики та бірки для товарів, рекламні плакати й журнали, корпоративні календарі.
Якщо ви вперше плануєте замовити виготовлення поліграфії, то обов’язково порадьтеся з фахівцями щодо вибору паперу. Вдало підібраний матеріал дозволить реалізувати будь-які дизайнерські задуми. У типографії xprint.com.ua представлений великий вибір паперу для поліграфії, також є можливість отримати безкоштовну консультацію спеціалістів друкарні.
На правах реклами