fbpx

Двох українських дипломатів спіймали на контрабанді золота і цигарок

Суспільство 11:48, 01.03, 2021

Міністерство закордонних справ України відкликало двох співробітників українського посольства в Польщі, підозрюваних у корупції. Про це повідомив у фейсбуці міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Вчора двох співробітників посольства України в Польщі спіймали на гарячому – їх затримали на кордоні під час спроби вивезти на службовому авто з України в Польщу велику кількість валюти, золота та контрабандних цигарок. Випадок для МЗС кричущий, – написав Кулеба. – Переконаний, важливо виносити такі випадки назовні, робити їх публічними. Треба зламати ганебний підхід «не виносити сміття з хати». Його якраз треба виносити. Інакше будемо жити у смітті. За моєї каденції на посаді міністра ми не будемо замовчувати такі ганебні випадки і тим більше покривати їхніх фігурантів”.

Обох співробітників міністр негайно відкликав із довгострокового закордонного відрядження. Їх робота в посольстві завершилася. У найближчі кілька годин усі формальності з цього питання будуть завершені, поінформував Кулеба.

За словами міністра закордонних справ, проти обох співробітників розпочинається дисциплінарне розслідування щодо виявлених фактів.

“Розслідування буде ретельне і швидке. Звісно, презумпцію невинуватості ніхто не відміняв. Але за результатами розслідування я буду готовий ухвалювати будь-які рішення”, – повідомляє Кулеба.

Він переконує, МЗС буде повністю взаємодіяти з правоохоронними органами, від яких очікує на швидке та неупереджене розслідування і встановлення усіх обставин справи.

“Корупція є всюди, де є люди. Різниця лише в тому, толерують її чи ні. У МЗС — ні. Я ніколи не покриватиму негідників, які думають, що можуть використати дипломатичний статус не для служіння державі та людям, а для особистого незаконного збагачення. Кожен з системи дипслужби, незалежно від рангів і посад, хто буде кидати тінь на українську дипломатію, відчуватиме на собі усю недипломатичність моєї реакції”, – каже Кулеба.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: