fbpx

EcoREactive: у Франківську влаштують майстерню з переробки пластику

Суспільство 13:18, 04.09, 2020
НА ФОТО: перші на Франківщині лавки з пластикових кришечок встановили у Верховині тамтешні активісти

Франківці виграли у Міжнародного Фонду Відродження проєкт “EcoREactive” на розвиток майстерні з переробки пластику в Івано-Франківську. І збирають на Спільнокошті необхідну суму, щоби його втілити.

Мета проєкту, що реалізується громадською організацією «Гірський рятувальний центр», – вилучати з навколишнього середовища пластик та перетворювати його в корисні речі (лавочки, сувеніри тощо).

Такі проєкти вже діють у багатьох українських містах. На Франківщині лавки з перероблених пластикових кришечок встановили два роки тому у Верховині – спрацювала тамтешня екологічна ініціатива “Верховина сортує сміття”.

EcoREactive: у Франківську влаштують майстерню з переробки пластику 1

“Вже зараз майстерня може переробляти пластикові кришечки, яких ми назбирали на екологічних акціях чимало. Але ми хочемо розширити можливості, і для цього потрібне додаткове обладнання – термопрес, на який ми збираємо кошти. Саме тому беремо участь у краудфандинговій кампанії на Велика Ідея. Big Idea💰 за підтримки Міжнародний фонд “Відродження” . Ми віримо, що власними зусиллями зможемо зробити навколишнє середовище менш забрудненим пластиковими відходами”, – пояснює одна з ініціаторів проєкту франківчанка Наталія Гасюк.

Для підтримки – йти сюди. Тиснути “фондувати” через опцію wayforpay кошти зараховуються в копилку.

“За умовами Фонду, якщо назбираємо 90 тис. грн на Спільнокошті, вони нам стільки ж додадуть, а ми тоді дообладнаємо її усякими дрібницями та купимо термопрес. Назбирали вже на платформі 74 тис. грн, маємо у запасі 17 днів. 158 людей в цілому вже долучилося”, – розповіла Наталія Гасюк.

Загальний обсяг потрібних коштів – 180 тис. грн, з яких Міжнародний Фонд “Відродження” нам дофінансує 50% за умови збору решти Спільнокоштом.

Основні статті бюджету:

  • термопрес для виготовлення листового пластику з вторсировини – 140 000 грн;
  • спецодяг та дрібне устаткування (респіратори, навушники, костюми/комбінезони, рукавиці, захисні маски/щити тощо ) – 30 000 грн;
  • контейнери для відсортованого пластику (50 л) / контейнери (23 л) та беги (великі мішки) для подрібненого пластику – 10 000 грн.
EcoREactive: у Франківську влаштують майстерню з переробки пластику 2
Франківцям потрібно зібрати ще 15 тис. грн.

Водночас активісти розвивають на Прикарпатті екологічну мережу.

У Надвірній пластикові кришечки для франківської ініціативи збирають в Надвірнянському туристично-інформаційному центрі (майдан Шевченка, 5 (ратуша) та в районній бібліотеці для юнацтва, вул. Грушевського, 4.

“Дякуємо природному заповіднику “Горгани”, який з ініціативи директора Ярослава Петращука організовує збір кришечок в Надвірній для передачі в майстерню EcoREactive”, – додали організатори.

EcoREactive: у Франківську влаштують майстерню з переробки пластику 3
Ярослав Петращук

У Калуші – партнери, туристична компанія «Компас-тур» по вул. Вітовського, 7, +38 (050) 171-23-21, (097) 197-73-36), які організовують сплави Дністром та корпоративний відпочинок в Карпатах з дотриманням вимог до збереження навколишнього природного середовища та проведенням екоакцій. 

А у Верховині – Туристичний клуб Хвилі Черемошу

EcoREactive: у Франківську влаштують майстерню з переробки пластику 4

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: