fbpx

Екологи оштрафували Кутський лісгосп на 600 тис. грн за рубки на території Нацпарку

Суспільство 09:42, 07.02, 2020

Державна екологічна інспекція Карпатського округу нарахувала 593 611 гривень збитків за результатами позапланової перевірки, проведеної на території ДП «Кутське лісове господарство».

Такий розмір шкоди, нанесеної довкіллю внаслідок виявлених незаконних рубок дерев загальною кубомасою  212,76 м³, повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції Карпатського округу.

Перевірку провели на підставі звернення громадян та наказу Державної екологічної інспекції України.

Під час перевірки встановлено, що ДП “Кутське лісове господарство” виписувались лісорубні квитки на проведення вибірково-санітарних рубок у 2019 році на території національного природного парку “Гуцульщина” без вилучення (зона регульованої рекреації). 

Відповідно до ст. 67 Лісового кодексу України на цих ділянках здійснювалось спеціальне використання лісових ресурсів. Ці ділянки в рубку призначались з порушенням ст. 9-1 Закону України “Про природно-заповідний фонд України” та Інструкції про застосування порядку установлення лімітів на використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення від 24.01.2008 року № 27, а саме без відповідного ліміту на проведення рубок на території ПЗФ загальнодержавного значення, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, а також без відповідного дозволу, який видається органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища, обласними державними адміністраціями, що є порушенням ст. 12,40 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”, ст. 9-1, 20 Закону України “Про природно-заповідний фонд України”.

Враховуючи, що порушення, виявлені під час перевірки ДП “Кутське лісове господарство”, містять ознаки кримінального правопорушення, матеріали направлено до Косівського ВП ГУ НП в Івано-Франківській області.

Пізніше до редакції КУРСу звернулися представники ДП “Кутський лісгосп”, які надали документи, що ставлять під сумнів і правомірність перевірки екоінспекції, і обгрунтованість штрафу. В лісгоспі запевнили, що категорично не згодні з висновком екоінспекції, вважають перевірку замовною, штраф – незаконним і будуть оскаржувати його в суді. 

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: