fbpx

Ексцес виконавця: Резніков назвав дурнею, коли повістки видають як покарання

Суспільство 16:55, 15.07, 2022

Видавати повістки у вигляді покарання – це повна дурість, заявив міністр оборони України Олексій Резніков.

Резніков нагадав в інтерв’ю ВВС, що вручення повістки не означає, що тебе забрали до армії.

«Це означає: прийди, будь ласка, до центру комплектації. Чи не стоїш на обліку? Перевіримо. Може, ти якраз потрібен зараз – тоді тебе мають право призвати під час військового стану. Або скажуть: “Йди, ти в резерві”. Або: “Друг, а чого ти не став на реєстрацію?”, – пояснив він.

В праві є таке поняття як ексцес виконавця, зазначив Резніков з приводу повісток в армію як покарання.

“Це як у прислів’ї про дурня, якого примусили богу молитись. У кожного центру комплектації є свій план. Доукомплектування відбувається у будь-якому разі. Не в якихось там величезних масштабах, але ми маємо і загиблих, і поранених. Ми маємо сьогодні підрозділи, які мають відпочити, відновити боєздатність. Відповідно мають завезти свіжі сили. Тому, звісно, певний набір є.

Ви ж чули, є програма від британців: 10 тисяч наших хлопців будуть готувати (до війни, – Ред.) в сучасних умовах і так далі. І ми шукаємо, обираємо тих, хто бажає і хто входить в поняття резерву. Тому, звісно, повістки все одно по конкретних спеціальностях (вручаються)…

Є обов’язок, згідно із законом, якщо ти поїхав з Києва до Одеси, ти маєш там прийти і стати на облік. Деякі не робили цього. Хтось не знав, а хтось спеціально цього не зробив, щоб його не могли знайти. Тому йде людина – “Добрий день! От вам повістка. Прийдіть – і далі перевіримо”, – пояснив алгоритм міністр.

Він визнав, що трапляються випадки, коли це робиться як покарання.

“Іноді це робиться як покарання за щось – наприклад, порушення швидкісного режиму – я точно проти цього. Я вважаю, що це дурня повна, тому що служити країні й захищати країну – це точно не має бути покаранням”, – підкреслив Резніков.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: