fbpx

Епіфаній звернувся до влади, щоби дозволила ходити до церкви

Суспільство 10:55, 15.05, 2020

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній закликав адаптувати карантин у такий спосіб, щоб віряни мали можливість брати участь у богослужіннях.

Про це написав Епіфаній у Facebook.

“Наші храми не зачиняли свої двері для особистої молитви, духовної підтримки вірян, подання Причастя всім, хто звертався про це у будь-який час. А тепер, коли обмеження карантину поступово пом’якшуються, ми звертаємося до держави із закликом бути чутливою і до потреб віруючих, адаптувати карантин у такий спосіб, щоби з дотриманням заходів безпеки вірні знову мали можливість безпосередньо брати участь у богослужіннях”, – написав митрополит Епіфаній.

Він зазначив, що у храмах і надалі звучить молитва про припинення “згубної пошесті”, лунає заклик пам’ятати про необхідність берегтися самим та берегти одне одного, поважати й піклуватися про батьків, приділяти більше уваги своїм дітям та рідним, цінувати кожен момент нашого життя, пише РІСУ.

“Живіть тут і зараз, в любові й турботі про ближніх, будьте повільні на гнів та швидкі на добрі справи”, – написав Епіфаній.

Раніше Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій надіслала до Кабінету Міністрів пропозиції щодо адаптивного застосування карантинних обмежень також і для релігійних організацій.  

Лист із пропозиціями був надісланий Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю 7 травня, повідомляє Інститут релігійної свободи

“У релігійних (культових) спорудах чи інших приміщеннях, які використовуються релігійними організаціями, не забороняти здійснення богослужінь та релігійних обрядів, за умови вжиття заходів із запобігання скупченню людей – тобто за умови присутності не більше 1 особи на 5 м кв. площі місця проведення богослужіння чи обряду (за виключенням членів однієї сім’ї) з обов’язково вдягнутими засобами індивідуального захисту (за виключенням священнослужителів, проповідників і хористів, для яких це рекомендується), зокрема, респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно, з дотриманням соціальної дистанції та обробки антисептичними засобами поверхонь і рук присутніх”, – просить Рада Церков.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: