fbpx

Фермер з Прикарпаття акліматизував європейських овець і вивів власну породу

Суспільство 12:46, 13.07, 2020

Василь Стефурак з села Молодятин Печеніжинської ОТГ акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах.

Пан Василь – Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон», досягає великих успіхів, селекціонуючи овець, та є єдиний в Україні, хто робить хамон з баранини. Про свої досягнення, плани, проблеми та перспективи у газузі вівчарства фермер поділився з інформаційним агентством АgroNews.ua.

«Я від народження займаюся вівчарством. Були часи, коли я працював у знаменитих західних корпораціях, які відомі харчовими брендами. Найбільше знань мені дала робота у корпорації «The Coca-Cola Company», саме в контексті продажів, бізнес-ідей. Коли я повернувся в Україну успішною людиною, я відкрив кафе ресторанного типу і в мене виникли проблеми з м’ясом (період 2010–2012 років). Справа в тому, що в Україні великі проблеми з м’ясом, оскільки ми закуповуємо якісну баранину у Новій Зеландії, вартість якої 1000 грн/кг, а у нас в той час вівця коштувала 300 – 400 грн», – розповідає Стефурак.

Він акліматизував європейських тварин для проживання в українських горах. Раніше привозили овець з Європи, але вони не витримували клімату і помирали.

«Формула мого успіху дуже проста  – 5 років просидів у гною з вівцями, тому що треба було ці вівці перепустити через руки. Потрібно досліджувати кожну тварину і допомогти тим вівцям, які зможуть жити в наших умовах, та вибракувати тих, хто не зможе жити в карпатських умовах, – каже Стефурак. – Я закріпив породні якості тварин по показниках на одну вівцематку: скільки вона дає вовни, молока та м’яса. Та закріпив з найкращих європейських порід, в цьому в мене є унікальний досвід і досягнення. Це прорив у вівчарсті! Люди, які дотичні до вівчарства, визнають це. Наразі в мене є експериментальна отара».

Три роки Василь продавав барана туркам. Після того йому запропонували вивести таких самих баранів у Туреччині.

«Мені запропонували грант в рамках держпрограми Туреччини. Я міг би стати мільйонером, якби поїхав у Туреччину. Але залишився в Україні, щоб результати моєї роботи були національним досягненням та щоб розвивався український бренд, розвивався мій край!» – згадує фермер.

Вже п’ять років він роздає українським фермерам по горах цих племінних тварин.

«Вівця інших гуцулів дає 200 – 600 грамів молока, моя ж вівця дає 1-2 літри молока. Баран інших фермерів важить 30-40 кг, мій баран важить 100-150 кг. При однакових затратах коефіцієнт корисної дії виростає в рази. Треба дати зелене світло вівчарям, щоб вони наростили поголів’я, тоді буде молоко, вовна та м’ясо!» – каже Василь Стефурак.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: