fbpx

Фонд соцстраху надав алгоритм виплати лікарняних за час ізоляції від COVID-19

Суспільство 12:32, 27.05, 2020

Працівник має подати роботодавцю лікарняний листок із причиною непрацездатності “ізоляція від COVID-19–11”.

В період карантину Фонд соцстраху надає допомогу з тимчасової непрацездатності за додатковим страховим випадком – у разі ізоляції від COVID-19. Тож у Фонді соцстраху пояснилияк отримати компенсацію втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19.

Допомогу виплачують у разі самоізоляції під медичним наглядом або перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров’я у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби, а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій.

Підстава для нарахування такої допомоги – лікарняний листок із зазначенням причини непрацездатності “ізоляція від COVID-19-11”. Також МОЗ рекомендувало закладам охорони здоров’я здійснити заміну попередньо виданих у зв’язку із самоізоляцією довідок на листки непрацездатності.

Строк видачі таких листків непрацездатності відповідно до чинних нормативно-правових актів і галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я – 14 днів. Як і в загальних випадках, лікарняний спочатку видають на 5 днів з наступним продовженням, пише Ліга.Закон.

Роботодавець на підставі отриманого від працівника лікарняного листка оформлює заяву-розрахунок, у якій вказує причину непрацездатності – 11, тобто ізоляція від COVID19, та передає її до Фонду соцстраху. Зробити це можна дистанційно.

Фонд соцстраху наполягає, що заяви-розрахунки за лікарняними через ізоляцію від COVID-19 подаються окремо.

При поданні працівниками лікарняних листків із зазначенням причини непрацездатності “ізоляція від COVID-19 – 11” на їх підставі формують окрему заяву-розрахунок, до якої необхідно включати лише зазначені листки непрацездатності. В такій заявці-розрахунку у Додатку 1.1 у колонці 10 вказують причину непрацездатності – 11, тобто ізоляція від COVID-19. За лікарняними листками, виданими з інших причин, формують заяву-розрахунок на загальних підставах.

Розмір допомоги від Фонду соцстраху за такими лікарняними листками – 50% середньої зарплати та не залежить від тривалості страхового стажу працівника. Фонд соцстраху оплачує лікарняний починаючи з шостого дня, а перші п’ять днів оплачує роботодавець. Однак для медпрацівників компенсують втрачений заробіток за кошти Фонду соцстраху за час ізоляції від COVID-19 у розмірі 100% середнього заробітку незалежно від тривалості страхового стажу.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: