fbpx

Фонд соцстрахування боргує прикарпатцям 84 мільйони гривень за листки непрацездатності

Суспільство 20:38, 16.06, 2021

Обласне управління Фонду соціального страхування боргує жителям Івано-Франківської області, які отримали листки непрацездатності, 84 мільйони гривень. Про це повідомила начальниця відділу страхових виплат і матеріального забезпечення обласного управління фонду соціального страхування Марія Кривень, пише Суспільне Карпати.

За її словами, найбільше листків непрацездатності не оплатили в Івано-Франківську та Калуському районі. Фонд боргує виплати здебільшого працівникам освіти, медикам і великим підприємствам.

2 червня Кабінет Міністрів ухвалив постанову про додаткове фінансування Фонду соцстрахування у сумі 400 мільйонів гривень. Згідно з постановою, виплати відновлять тоді, коли цю суму розподілять та спрямують на рахунки регіональних управлінь.

Фонд соціального страхування фінансує оплату лікарняних, декретних, виплати з самоізоляції та травмованим на виробництві. Заборгованості з останніх немає, позаяк ці виплати першочергові, каже Марія Кривень. Усі інші виплачують із перебоями з грудня минулого року. Борги, за словами Марії Кривень, з’явилися через пандемію та велику кількість хворих. Також роботодавці та страхові компанії можуть невчасно подавати документи.

“На сьогодні є затримка в строках фінансування. Станом на 15 червня нами профінансовані лікарняні по 16 квітня включно. Термін заборгованості складає 26 робочих днів замість 10, які передбачені законом”, – каже Марія Кривень.

На державному підприємстві ВО “Карпати” на оплату лікарняних очікує третина працівників.

За словами головного бухгалтера підприємства Романа Тимківа, це приблизно тисяча людей. Така ситуація, говорить Роман Тимків, склалася через те, що людям видавали довідки замість бланків листків непрацездатності.

“Зараз у нас є заборгованість по оплаті листків непрацездатності на суму 2 мільйони 642 тисячі гривень. Це заборгованість за квітень та травень, – каже Роман Тимків. – За попередні місяці всі гроші виплачені – з січня по березень виплачено 2 мільйони 8 тисяч гривень. Фондом відшкодовані ці гроші”.

Медикам із першої міської лікарні Фонд соцстрахування боргує майже 450 тисяч гривень. За словами головної бухгалтерки закладу Оксани Мельник, за квітень і травень листки непрацездатності подали 46 працівників.

“Суми йдуть великі за рахунок того, що наша лікарня працює з хворими на COVID-19, і йшли великі доплати до заробітної плати, тому це лягло додатковим навантаженням на Фонд соцстрахування, – мовить Оксана Мельник. – Тому що середній заробіток за рахунок цих доплат є значно більший, ніж їхні зарплати. І я так думаю, що затримка саме через те, що великі суми відшкодування йдуть, фонд із цим не справляється – і накопичується заборгованість”.

Відновлять виплати за листками непрацездатності, за словами Марії Кривень, одразу після того, як на їхні рахунки надійдуть гроші із держбюджету.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: