fbpx

Франківці обурюються різким подорожчанням олії

Економіка 20:45, 20.03, 2021

Прогнозоване здорожчання соняшникової олії відчули франківці: у супермаркетах ціни на олії різних торгових марок зросли в середньому на 8-10 грн за пляшку місткістю 0,9 л.

Люди постять у соцмережах фото з новими цінниками й іронічно вітають одне одного із “закінченням епохи зубожіння”. Дописувачі з Італії та Чехії відзначають, що у них соняшникова олія тепер коштує стільки ж або навіть дешевше, ніж в Україні, хоча саме Україна є топекспортером олії у світі.

У Франківську різко подорожчала олія

Втім, подорожчання не мало стати несподіванкою. Днями про підвищення цін на деякі види продуктів інформувала покупців мережа “АТБ”, а підвищення вартості соняшникової олії виробники прогнозучвали ще восени минулого року. Через посуху врожайність соняшника з 1 га в Україні впала майже удвічі.

стрімко дорожча олія

Про прискорення інфляції через подорожчання продуктів харчування попереджав і Нацбанк.

“Збільшилися темпи зростання цін на оброблені продовольчі товари (до 7,2% р/р). Вагомим чинником прискорення цін у відповідній групі товарів стало подальше перенесення ефектів від нижчих минулорічних врожаїв в Україні та у світі. Зокрема, продовжила стрімко дорожчати соняшникова олія, а також продукти її переробки (майонези, маргарин та спреди). Подальше збільшення виробничих витрат на сировину (борошно, олію, цукор) та енергію зумовило зростання цін на хліб та вироби з борошна. Подорожчання сировини позначилося і на вартості м’ясних продуктів, вершкового масла та сирів. Також прискорилося зростання цін на рис, продукти з риби, сухофрукти та кетчупи”, – йдеться в коментарі Національного банку щодо рівня інфляції.

франківці скаржаться на різке здорожчання олії

Зросли в Україні й ціни на сирі продукти харчучання. Так, унаслідок скорочення виробництва та збільшення вартості кормів значно подорожчало м’ясо, насамперед курятина та яловичина, а також молоко та яйця. Через високі світові ціни й гірші врожаї цукрового буряка та пшениці відчутніше подорожчали цукор і борошно. Через скорочення запасів швидше дорожчали яблука, а ціни на банани відновили зростання вслід за зростанням імпортних цін через неврожай у основних країнах-виробниках. Крім того, сповільнилося здешевлення овочів борщового набору через зменшення їх запасів. Водночас поглибилося падіння цін на огірки та помідори внаслідок збільшення пропозиції як імпортованої, так і вітчизняної тепличної продукції.

“Упродовж наступних місяців інфляційний тиск залишатиметься значним. Це зумовлюватиметься ефектами від нижчих минулорічних врожаїв, подорожчанням енергоресурсів, а також зростанням споживчого попиту в умовах відновлення економіки”, – йдеться в коментарі НБУ.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: